DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
16. novembrī, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

“Alma Mater” – jauns TV24 raidījumu cikls par augstāko izglītību

FOTO: Publicitātes foto

No 19. novembra katru otro svētdienu plkst. 21.00 TV24 ēterā būs skatāms jauns raidījumu cikls “Alma Mater”, kas tapis sadarbībā ar Latvijas Universitāti (LU). Teju stundu garo raidījumu vadīs pieredzējušais žurnālists, publicists un politisko procesu komentētājs Māris Zanders.

Pirmajā raidījumā viņa sarunbiedri – LU Padomes priekšsēdētājs profesors Ivars Kalviņš un LU Senāta priekšsēdētāja profesore Dace Balode – spriedīs par gaidāmo LU konsolidāciju un jaunā rektora ievēlēšanas procesu.

Diskusiju raidījuma mērķis ir skatīt augstākajā izglītībā aktuālos tematus – augstskolu reformu, strukturālos izaicinājumus, identificēt “klupšanas akmeņus” un kopīgiem spēkiem meklēt atbildes uz dažnedažādiem ar augstāko izglītību un universitāti saistītiem jautājumiem.

“Latvijā kā nelielā valstī nav nepieciešami daudz specifisku speciālistu, bet nepieciešami viņi ir. Universitātes konsolidācijas procesu rezultātā zinātnēm vajadzētu “satuvināties”, tādējādi dodot iespēju mums nepieciešamos speciālistus sagatavot efektīvāk, un, protams, būtiski ir arī ekonomiskie apsvērumi,” komentējot LU konsolidāciju, pauž Dace Balode.

“LU konsolidācijas mērķis ir sadarbība, zinātniskā izcilība un studiju kvalitāte. Viens no pamatmērķiem ir paplašināt studējošo iespēju loku: samazinot fakultāšu skaitu, viņiem būs vieglāk kombinēt un apgūt specifiski interesējošos kursus. Savukārt profesori varēs pasniegt vairāku nozaru studiju programmās, piemēram, viens pasniedzējs varēs mācīt ķīmiju kā mediķiem, tā biologiem,” papildina Ivars Kalviņš.

Oktobra beigās noslēdzās pieteikšanās konkursam uz LU rektora amatu. Tajā saņemti 24 pretendentu pieteikumi, un aktīvi notiek pretendentu izvērtēšana. Jaunā rektora vēlēšanas un stāšanās amatā gaidāmi 2024. gada sākumā.

“Rektora vēlēšanu process notiek pēc skaidrām vadlīnijām, soli pa solim. Pašlaik pretendentus izvērtē Atlases komisija, kuras sastāvā ir LU Padomes, Senāta, studentu un arī sabiedrības pārstāvji. Komisija pēc noteiktas metodikas izvēlēsies tos kandidātus, kas komisijas ieskatā būtu virzāmi turpmākai izvērtēšanai Padomē,” komentē Ivars Kalviņš.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI