DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. novembrī, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Uzņēmējdarbība

Pirmie uzņēmumi un iestādes saņem energopratības paraugprakses apliecinājumu «Energovienoti»

FOTO: Publicitātes foto

SIA «Jelgavas tipogrāfija», SIA «Ar B Agro», Valsts kase, Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) un piecas Rēzeknes izglītības iestādes ir pirmās organizācijas Latvijā, kas saņem Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūta ieviestu ilgtspējīgas paraugprakses apliecinājumu. Ar marķējumu «Energovienoti» tiek novērtēti uzņēmumi un organizācijas ar augstu energopratības līmeni, kuru lēmumi un rīcība ir labs piemērs citiem.

Energoefektivitātes čempioniem izdevies sasniegt ievērojamu siltumenerģijas un/vai elektroenerģijas ietaupījumu, piemēram, SIA «Jelgavas tipogrāfija» īpatnējais siltumenerģijas ietaupījums 2022. gadā bijis par pat 35% zemāks nekā bāzes patēriņš 2019.–2021. gadā, ņemot vērā ietekmējošos faktorus, piemēram, klimata korekcijas. Savukārt LIAA izdevies panākt 24% siltumenerģijas patēriņa samazinājumu, bet Rēzeknes pirmsskolas izglītības iestādei «Auseklītis» – 26% siltumenerģijas un 11% elektroenerģijas patēriņa samazinājumu. Līdz ar «Auseklīti» ilgtspējīgas paraugprakses apliecinājums «Energovienoti» pasniegts arī Rēzeknes pirmskolas izglītības iestādei «Namiņš», Katoļu pirmsskolas izglītības iestādei, Rēzeknes 6. un 3. pamatskolai.

Ilgtspējīgas paraugprakses apliecinājumu piešķir dažādu jomu saimnieciskās darbības veicējiem, uzņēmumiem, valsts un pašvaldības iestādēm. Līdz šim marķējums piešķirts arī vairākām daudzdzīvokļu dzīvojamajām ēkām Tukumā un Gulbenē, kas, aktīvi darbojoties VASSI īstenotā nacionāla mēroga projektā «Energovienoti», ieviesušas efektīvus energotaupības pasākumus.

Projektu «Energovienoti» (Nr. 1-08/76/2022) RTU Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūts īsteno ar Latvijas Vides aizsardzības fonda atbalstu. Tajā institūta zinātnieki veido informatīvu un analītisku platformu, nodrošinot sabiedrībai rīkus, kas palīdz mazināt energopatēriņu. Tiek izstrādāta metodika energoaudita veikšanai – informatīvas un interaktīvas vadlīnijas, lai ikvienam būtu pa spēkam apsekot savu mājokli un identificēt būtiskākos enerģijas patēriņa avotus un faktorus, kas ietekmē patēriņu.

Projektā top arī energoefektivitātes pasākumu katalogs, ko iedzīvotāji varēs izmantot, lai mainītu paradumus. Būtiska loma ir arī konsultatīvam atbalstam iedzīvotājiem, zināšanu pārnesei un izpratnes veidošanai. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI