DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
03. novembrī, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Valsts prezidents ar labklājības ministru pārrunā finansējumu deinstitucionalizācijas projektiem

FOTO: Dāvis Doršs, Valsts prezidenta kanceleja

Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs 3. novembrī Rīgas pilī tikās ar labklājības ministru Uldi Auguli, lai pārrunātu sociālās iekļaušanas un nodarbinātības politikas jautājumus, tostarp finansējumu deinstitucionalizācijas projektiem, kā arī jautājumu saistībā ar minimālo ienākumu slieksni.

Tikšanās laikā Valsts prezidents vērsa uzmanību, ka teju visur savu reģionālo vizīšu laikā izskan bažas par deinstitucionalizācijas projektu turpmāko finansēšanu pēc 2014.–2020. gada Eiropas Savienības (ES) finanšu plānošanas perioda. Tādēļ ir svarīgi nodrošināt izveidoto pakalpojumu turpināšanu, apzinoties, ka tā ir gan valsts, gan pašvaldību atbildība. Šobrīd dažas pašvaldības ir aktīvas ar savu finansējumu, savukārt citās līdzfinansējumu neizdodas rast. Rezultātā pastāv atšķirības iedzīvotājiem pieejamo pakalpojumu klāstā un kvalitātē dažādos reģionos.

Tāpat liels izaicinājums pašvaldībām ir sociālo pakalpojumu sniegšanas turpināšana pēc ES fondu perioda beigām. Lai gan turpmākajā fondu periodā līdzekļi arī būs pieejami, taču tikai jauniem pasākumiem, nevis esošo uzturēšanai.

Puses arī pārrunāja nodarbinātības politikas jautājumu, kas ietver darbaspēka pieejamību, darbinieku veselības stāvokli, piemērotas prasmes, kā arī iekļaujošu darba vidi.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI