DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
01. novembrī, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Ar jaunu video sēriju “Melu mednieki” vēstīs, kā atpazīt dezinformāciju un par to ziņot

Ikviens no mums var veidot drošāku un patīkamāku vidi, kurā uzturēties, – tai skaitā digitālo vidi. Valsts kancelejas Stratēģiskās komunikācijas koordinācijas departaments uzsācis ilgtermiņa komunikācijas projektu “Melns uz Balta”, kura gaitā tapusi video sērija “Melu mednieki” ar Montu Zaumani no populārā Instagram profila @montatalkssecurity. Tajā tiek apskatīti populārākie dezinformācijas veidi, kā ar tiem cīnīties un kā sargāt sevi un līdzcilvēkus, lai nekļūtu par krāpnieku un dezinformatoru upuriem.

Dezinformācija ir nepatiess un maldinošs saturs, kas tiek apzināti izplatīts, lai manipulētu un nodarītu kaitējumu. Tā var izpausties dažādos veidos – no nepatiesiem stāstiem līdz dziļviltojumiem (deep fake). Bet tas nebūt nenozīmē, ka tajā bezspēcīgi jānoraugās! Atpazīšana ir pirmais solis cīņā pret dezinformāciju, un Monta Zaumane īpašā video skaidro, kā nezaudēt modrību, kā atpazīt dezinformāciju un ko darīt, ar to saskaroties.

Viena no auglīgākajām dezinformatoru un krāpnieku platformām ir sociālie tīkli, tāpēc otrs video atgādina – visiem soctīkliem ir lietošanas noteikumi, kas regulē lietotāju uzvedību. Gan par krāpniecību un meliem, gan par klaju dezinformāciju var un vajag ziņot soctīklu administrācijai. Video soli pa solim parāda, kā ziņot par neatbilstošu saturu YouTube, Facebook un TikTok.

Noskaties video šeit: "Kā atpazīt dezinformāciju?" un "Kā ziņot par saturu sociālajos tīklos?"

Tāpat Valsts kanceleja projekta ietvaros izveidojusi vienotu platformu ziņošanai par dezinformācijas gadījumiem, kas atrodama šeit: melnsuzbalta.lv.

Projekta ietvaros top arī podkāstu sērija “Melns uz Balta”, kas sniegs skatītājiem un klausītājiem zināšanas par biežāk lietotajām manipulācijām, kā tās atpazīt, kā tām pretoties un no tām izvairīties, kur vērsties pēc palīdzības un ziņot par aizdomīgām darbībām sociālo mediju platformās. Katrā epizodē viesosies kāds īpašs ciemiņš, ar kuru podkāsta veidotāji diskutēs par aktualitātēm un pievērsīsies arī specifiskiem jautājumiem. Epizodes iznāks reizi nedēļā, un tās varēs atrast YouTube, populārākajās straumēšanas vietnēs un sociālo mediju platformās.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI