DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
30. oktobrī, 2023
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Rumbulas un Dārziņu dzelzceļa pieturvietas tiks saglabātas

Rīgas plānošanas reģiona Attīstības padomes priekšsēdētājs un Rīgas vicemērs Edvards Ratnieks atzinīgi novērtē piektdien Sabiedriskās transporta padomes lēmumu neizslēgt no vilcienu kustības saraksta Rumbulas un Dārziņu dzelzceļa pieturvietas, kas ir būtiski vietējo iedzīvotāju un uzņēmumu darbinieku ērtībām un mobilitātei.

“Esam gandarīti par Sabiedriskā transporta padomes lēmumu spert soli pretī vietējo apkaimju iedzīvotāju un darbinieku vajadzībām. Mēs apzināmies, ka sarunas par šo vilcienu pieturvietu nākotni turpināsies, bet esam vienojušies par kompromisu, ka šobrīd tās netiek izslēgtas no kustības saraksta. Arī nākotnē vilciena satiksmei ir jāturpina būt par sabiedriskā transporta mugurkaulu, kur vien to pieļauj infrastruktūra. Tāpēc sēdīsimies pie viena galda un meklēsim labākos risinājumus ilgtermiņā, lai arī turpmāk vilciens nodrošinātu sabiedrībai iespējas izmantot šo ērto sabiedriskā transporta veidu,” norāda Ratnieks.

Šāda konceptuāla vienošanās pieņemta Sabiedriskā transporta padomes sēdē, kas notika piektdien, 27.septembrī. Rīgas plānošanas reģions ietilpst šīs padomes sastāvā, un sēdē aicināja vēlreiz pārskatīt padomes iepriekš pieņemto lēmumu.

Jau informējām, ka Ratnieks aicināja atbildīgo Satiksmes ministriju arī turpmāk no pasažieru vilcienu kustības saraksta neizslēgt pieturvietas “Rumbula” un “Dārziņi”, bet tieši pretēji – palielināt reisu skaitu, lai nodrošinātu esošo apkaimju iedzīvotājiem un darbiniekiem ērtības un vēlmi to izmantot ikdienas vajadzībām. Pieturvietas atrodas apkaimēs ar intensīvu dzīvojamo māju un tirdzniecības, rūpniecības un loģistikas centru attīstību, kas nozīmē, ka svarīgi ir izvērtēt minēto pieturu perspektīvo izmantošanu un nepieciešamību mobilitātes nodrošināšanai.

Ratnieks pauda, ka iepriekš bijis pieņemts pārsteidzīgs lēmums, kuru būtu svarīgi, visām pusēm izdiskutējot, vēl atbildīgajai Satiksmes ministrijai mainīt. Šajā jautājumā atbildīgās iestādes ir balstījušās uz “Pasažieru vilciens” datiem, bet tie šobrīd neatspoguļo patieso situāciju, jo jau pēdējā laikā bija būtiski samazināts vilcienu reisu skaits, kā rezultātā iedzīvotāji un apkaimē strādājošie savām ērtībām izvēlējās citus sabiedriskā transporta veidus un privāto transportu.

Rīgas plānošanas reģions oktobra vidū rīkoja kopēju tikšanos, lai izvērtētu vilcienu kustības sarakstā iekļauto dzelzceļa pieturu punktu “Dārziņi” un “Rumbula” nozīmīgumu apkaimes iedzīvotāju un apkārtnē esošo uzņēmumu darbinieku mobilitātei. Tajā piedalījās Rīgas, Salaspils novada un Ropažu novada pašvaldību, VSIA “Autotransporta direkcija’, AS “Latvijas Dzelzceļš” un AS ”Pasažieru vilciens” pārstāvji.

Tāpat Ratnieks organizēja tikšanos ar Rumbulas un Dārziņu apkaimju biedrībām un iedzīvotājiem - tikšanās laikā tika pausts vienprātīgs atbalsts staciju saglabāšanai.

Rīgas plānošanas reģionu veido Rīga un Jūrmala, kā arī septiņi novadi – Ādaži, Mārupe, Ķekava, Olaine, Ropaži, Salaspils un Sigulda. Tas ir ekonomiski attīstītākais reģions Latvijā, vienlaikus izglītības, zinātnes un kultūras centrs.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI