DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
19. oktobrī, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Labklājība

Cilvēki ar invaliditāti Latvijā, tāpat kā citur Eiropas Savienībā, joprojām saskaras ar ievērojamām barjerām

Cilvēki ar invaliditāti Latvijā tāpat kā citur Eiropas Savienībā joprojām saskaras ar ievērojamām barjerām, kas kavē tiesību uz patstāvīgu dzīvi īstenošanu un līdzdalību sabiedriskajos procesos. ANO Konvencijā par personu ar invaliditāti tiesībām uzsvērts, ka, lai cilvēki ar invaliditāti varētu dzīvot neatkarīgi un pilnvērtīgi piedalīties visās dzīves jomās, ir jāveic atbilstošus pasākumus, lai vienlīdzīgi ar citiem nodrošinātu personām ar invaliditāti pieeju fiziskajai videi, transportam, informācijai un sakariem, tostarp informācijas un sakaru tehnoloģijām un sistēmām, un citiem objektiem un pakalpojumiem, kas ir atvērti vai ko sniedz sabiedrībai gan pilsētās, gan lauku rajonos.

Tāpēc nodibinājums “Invalīdu un viņu draugu apvienība ”Apeirons”” kopā ar Labklājības ministriju un AccessibleEU aicina interesentus, kuriem ir priekšzināšanas, interese un pieredze vides un informācijas piekļūstamības konsultāciju sniegšanā, pieteikties trīs dienu pasākumam “Metodiskā atbalsta sniegšana Eiropas Savienības fondu projektu īstenotājiem par vides un informācijas piekļūstamības nodrošināšanu”, lai uzlabotu savas zināšanas par vides un informācijas piekļūstamību. Pasākums norisināsies Sociālās integrācijas valsts aģentūras telpās šī gada 22.– 23.novembrī, savukārt 21. novembrī tiešsaistē norisināsies lekciju cikls, kurā varēs piedalīties attālināti.

Pasākuma laikā dalībniekiem būs iespēja uzzināt par starptautisko un Latvijas likumdošanu, Latvijas valsts standartu un tā pielietojumu praksē, universālo dizainu kā arī citu svarīgu informāciju par vides un informācijas piekļūstamību. Detalizētu dienas kārtību iespējams saņemt, sazinoties ar Lieni Eisaku - 29860162, vai rakstīt: liena@apeirons.lv.

Lai pieteiktos pasākumam, interesentiem līdz 2023. gada 30. oktobrim ir jāaizpilda elektroniskā pieteikuma veidlapa - https://forms.gle/DqUjBeAJiHbLBpbC9 , pretendenta CV jāaizsūta uz liena@apeirons.lv. Kopā pasākumam tiks apstiprināti 15 dalībnieki.

Dalība pasākumā ir bez maksas,  dalībniekiem tiks nodrošināta ēdināšana, kā arī nakšņošana.

Pasākumu finansē Latvijas valsts un Eiropas Savienība.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI