DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
18. oktobrī, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Cilvēktiesību komisija: no 2025. gada būs viens sabiedriskais medijs

FOTO: Ieva Ābele, Saeima

No 2025. gada būs viens sabiedriskais medijs, Latvijas Televīzija un Latvijas Radio būs apvienoti, trešdien, 18. oktobrī, lēma Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas deputāti. Vienotā medija nosaukums būs Latvijas Sabiedriskais medijs. To paredz grozījumi Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu un to pārvaldības likumā. Šos grozījumus komisija iesniegs Saeimā, un paredzēts, ka parlaments pirmajā lasījuma tos skatīs nākamnedēļ, informē komisijas vadītāja Leila Rasima.

“Šodien lēmām, ka ar apvienošanu ir jāvirzās uz priekšu, jo ar visām iesaistītajām pusēm ir panākta vienošanās par finansējumu. Vienotais medijs sāks darbu 2025.gada janvārī, bet līdz nākamā gada decembrim Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome kopā ar Latvijas Televīzijas, Latvijas Radio vadību un darbiniekiem gatavosies apvienošanai,” akcentē L.Rasima.

Apvienojot sabiedriskos medijus, plānots efektivizēt darba administrāciju un organizāciju, un tādējādi tiks sniegts būtisks labums Latvijas mediju telpas attīstībai, kā arī stiprināts kvalitatīvāks mediju saturs, uzsver komisijas priekšsēdētāja, norādot, ka vienots sabiedriskais medijs mazinātu šķēršļus kopīgu projektu attīstībā.

Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes priekšsēdētājs Jānis Siksnis deputātus informēja, ka mediju apvienošana notiks divos posmos: vispirms plānots apvienot finanšu vadību, juridisko nodrošinājumu, lietvedību, bet līdz 2026.gadam sagatavot apvienotā medija galīgās struktūras ieviešanu. Tāpat jau šogad sāksies darbs pie abu mediju vienotas atalgojuma sistēmas, kas patlaban Latvijas Televīzijai un Latvijas Radio ir atšķirīga, kā arī vēl būs jārisina jautājums par telpām, kurās atradīsies vienotais medijs.

Kā vienota medija ieguvumus J.Siksnis šodien akcentēja digitālā satura, tehnoloģisko un infrastruktūras attīstību, juridisko šķēršļu noņemšanu kopīgos projektos, ietaupījumu administratīvajā pārvaldībā, kā arī iespējas darbiniekiem uzlabot apstākļus lielā uzņēmumā.

Kopējais nepieciešamais finansējums abu mediju apvienošanai vienā uzņēmumā ir ap 384,4 tūkstošiem eiro, norādījuši likumprojekta autori.

Izmaiņas arī paredz, ka pēc 2025.gada 1.janvāra Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas galvenie redaktori turpinās darbu apvienotajā medijā līdz brīdim, kad Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome ievēlēs Latvijas Sabiedriskā medija galveno redaktoru.

Paredzēts, ka izmaiņas Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu un to pārvaldības likumā stāsies spēkā nākamajā dienā pēc to izsludināšanas.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI