Mūsu jaunieši kopā ar vienaudžiem no Alfa koledžas un Barselona Sporta institūta piedalījās dažādās sporta aktivitātēs, piemēram, izaicinot sevi iekštelpu klinšu kāpšanā vai uzvelkot slēpes un iekštelpās imitējot nobraucienu no kalna. Lai pēc tik spilgtām pieredzēm atgūtu emocionālo stabilitāti, visi dalībnieki devās uz jogas nodarbību, kur pasniedzējas vadībā apguva jogas pieredzi. Tāpat šķiet neiedomājami, esot Nīderlandē, nedoties izbraucienā ar riteni, baudot pasaules vienu no attīstītākajām velo infrastruktūrām.
Pārsla Bogdanova dalās ar saviem piedzīvojumiem: “Bija lieliski braukt ar velosipēdu pa pilsētu, sajust, kā sejā sitas svaigs gaiss. Klinšu kāpšana bija biedējoša, bet savas bailes pārvarēju. Lai arī ne visi, tomēr (augu) ēdieni bija pārsteidzoši.”
Pedagogs Edgars Zviedrāns stāsta par mobilitāti: “Klinšu kāpšana, slēpošanas simulators, bootcamp treniņš ar Nīderlandes jauniešiem, velotūre pa Groningenu gida pavadībā, Alfa koledžas trenera redzējums par jauniešu treniņa procesu un joga parkā, svaigā gaisā bija azartiski līdzdalību veicinošas, un visi kā viens tajās piedalījāmies.”
Noslēdzošajā mobilitātes dienā kultūrpogrammas ietvaros mūsu jaunieši kopā ar pedagogu Edgaru devās apskatīt pasaules slavenās grupas “The Rolling stones” muzeju “Unzipped”, kā arī apskatīja vienu no skaistākajām Eiropas galvaspilsētām – Amsterdamu.
Tāpat visas nedēļas laikā dalībniekiem tika nodrošināts videi un visiem zemes iemītniekiem draudzīgāks uzturs, kura pamatā ir tikai augu izcelsmes produkti. Bet, lai iegūtu jaunas un nostiprinātu esošās zināšanas augu uztura jomā, kliedētu dažādus mītus un paplašinātu kulinārās pasaules apvāršņus, Alfa koledža bija sagatavojusi visiem dalībniekiem darbnīcu jeb workshop, kuras ietvaros Hāgas universitātes uztura programmas absolvente Lobke Fāsena (Lobke Faasen) iepazīstināja klausītājus gan ar augu uztura ietekmi uz cilvēka veselību, gan uz mūsu planētu kopumā.
Edgars Zviedrāns dalās ar savām atziņām par dietoloģes izglītojošo lekciju: “Augu valsts uztura lekcijā, ko pasniedza dietoloģe, lielākoties tika informatīvi pastāstīts, ka arī lietojot uzturā tikai vegāno pārtiku var, un pat ar panākumiem, nodarboties ar sportu augstā līmenī. Lekcijas turpinājumā arī tika izskaidrots kādu, diemžēl, drausmīgu ietekmi atstāj gaļas un to izstrādājumi ražošana zemeslodei. Lika aizdomāties.”
Maijas Šēnas pārdomas par mobilitāti: “Uzņemšana bija ideāla, aktivitātes interesantas, Ventspils Tehnikuma komanda satriecoša. Īsā laika periodā spēju iemīlēt Groningenu un kopumā mobilitātes laiks paskrēja nemanot, tas tika pavadīts lieliski!”
Edgara Zviedrāna galvenās atziņa par iegūto pieredzi mobilitātē: “Sportiskās aktivitātes apvienojām ar augu valsts uzturu, kas arī bija jauna pieredze. Interesanti ēdieni, jaunas garšas un iespējams, ka kāds ēdiens būs uz palikšanu arī manā ikdienā! Ja man jautātu, kas man patika, tad es teiktu, ka viss! Un ja kādu citu reizi tiktu piedāvāts piedalīties līdzīgā projektā – noteikti no šādas iespējas neatteiktos. Paldies Ventspils Tehnikumam un tās projektu nodaļai par šo iespēju un lieliski noorganizēto mobilitātes ceļojumu!”
Mobilitāte īstenota Erasmus+ stratēģiskās partnerības (KA2) projekta “Augu uzturs un sports. Vai tas ir būtisks nosacījums vides ilgtspējībai un cilvēka labsajūtai?” ietvaros un ir notikusi pateicoties Eiropas Savienības fondu finansējumam. Projekts Nr. 2021-2-LV01-KA210-SCH-000049347.