DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
29. septembrī, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

RTU pārspēj līdzšinējo Ginesa rekordu ideju ģenerēšanā

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) organizētajā «Lielākajā prāta vētrā pasaulē» piedalās 1217 cilvēki, pārspējot līdzšinējā Ginesa rekorda dalībnieku skaitu. Rezultātus vēl vērtēs Pasaules Ginesa rekorda organizācija.

Pasākuma dalībnieki iesnieguši vismaz 3800 kvalitatīvu ideju jauniem produktiem vai pakalpojumiem. Kopējais iesniegto ideju skaits varētu būt vēl lielāks, šobrīd žūrija turpina to vērtēšanu un uzskaitīšanu. Atsevišķi dalībnieki pasākuma laikā radīja un reģistrēja pat 100 un vairāk ideju.

1000 eiro balvu par vislielāko skaitu kvalitatīvu un inovatīvu jaunu produktu un pakalpojumu ideju saņem mārketinga vizionārs Jānis Fēlikss Vītiņš. Viņš «Lielākā prāta vētra pasaulē» reģistrēja 152 inovatīvu ideju.

Savukārt par inovatīvāko ideju, ko jau īsteno RTU studenti, skatītāji balsojumā atzīst saliekamu elektrisko kravas velosipēdu. To ir ērti uzglabāt un pārvietot gan sabiedriskajā, gan privātajā transportā, turklāt elektromotors ļauj bez piepūles pārvadājot arī smagas kravas. Idejas autori balvā saņem 1000 eiro.

«Lielākā prāta vētra pasaulē» Eiropā tika īstenota pirmo reizi – tajā inovāciju treneru vadībā, izmantojot piecas dažādas radošuma simulācijas metodes, dalībnieki ģenerēja un reģistrēja inovatīvas idejas. Iepriekšējais šāda veida rekords reģistrēts Indijā, 1202 cilvēkiem piedaloties 45 minūšu garā radošās domāšanas sesijā.  

Paralēli radošās domāšanas sesijām klātesošie piedalījās dažādās uzlādējošās aktivitātēs, baudīja muzikāli inovatīvus priekšnesumus un citus pārsteigumus. Nebijušā eksperimentā četri sabiedrībā zināmi uzņēmējdarbības, inovāciju un reklāmas jomas pārstāvji – «Riga TechGirls» vadītāja Anna Andersone, SEB Inovāciju centra vadītāja Ance Āboliņa, reklāmas aģentūras «Magic» vadītājs Andris Rubīns  un SIA «Blue Shock Race» dibinātājs un vadītājs Artis Daugins – sacentās ar mākslīgo intelektu, lai pārbaudītu, kurš ir sekmīgāks ideju ģenerētājs. Eksperimentā uzvarēja cilvēki.

Bija arī iespēja iepazīt RTU studentu radītas inovācijas, apmeklējot vērienīgās programmas «Studentu inovāciju granti» dalībnieku izstādi.

«Lielāko prāta vētru pasaulē» RTU organizēja sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru, kas šobrīd strādā pie Latvijas starptautiskā pozicionējuma missionLatvia. Rekordu atbalsta arī lieldraugi – «Maxima Latvija», «KPMG Baltics», «Rīgas satiksme», SEB banka un «Magebit».

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI