DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
25. septembrī, 2023
Lasīšanai: 5 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība

Latvijas sasniegumi profesionālajā izglītībā pulcē jomas ekspertus un praktiķus starptautiskā forumā

26. un 27. septembrī Ogres tehnikumā norisināsies starptautisks profesionālās izglītības forums “Skillman, kurā eksperti un praktiķi no visas pasaules dalīsies pieredzē un diskutēs par jaunākajām tendencēm tautsaimniecības nozarēm nepieciešamo prasmju attīstībā un nodarbinātībā. Forums norisināsies jau devīto reizi, un pirmo reizi tas norisināsies Latvijā. Forumu organizē Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar “Skillman” un Eiropas Izglītības fondu (European Training Foundation).

Forumu ar uzrunām atklās Latvijas Republikas Ministru prezidente Evika Siliņa un izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša.

Izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša uzsver: “Profesionālā izglītība Latvijā ir ievērojami attīstījusies, gūstot arī starptautisku atzinību un atpazīstamību. Ar sasniegto mums ir pamats ne tikai lepoties, bet arī atbildīgi izvirzīt jaunus mērķus turpmākai izaugsmei. Latvijas profesionālajai izglītībai jākļūst aizvien atvērtākai globālajiem procesiem, lai turpinātu attīstību un nodrošinātu nākotnes darba tirgus vajadzības ekonomikas izaugsmei.”

Starptautiskais forums “Skillman” ir ikgadējs prasmju attīstībai veltīts pasākums, kura ietvaros dalībnieki apspriež kopīgus mērķus profesionālās izglītības attīstībai Eiropā un arī pasaules mērogā. Šogad forumā “Prasmju planēta. Jauns skatījums uz tīklošanās potenciālu” īpaša uzmanība tiks pievērsta globālo tīklu potenciālam kā resursam kopīgo zināšanu pilnveidošanai. Tā mērķis ir apspriest nepieciešamo prasmju tendences, reaģējot uz jaunajām ekonomikas un darba tirgus prasībām. Foruma laikā notiks gan plenārsēdes un diskusijas, gan pieredzes apmaiņas vizītes Latvijas profesionālās izglītības iestādēs.

Forumu Izglītības un zinātnes ministrija organizē sadarbībā ar starptautiska līmeņa organizācijām un tas sniedz iespējas paplašināt Latvijas profesionālās izglītības darbinieku redzējumu par starptautiskām mācību un nodarbinātības tendencēm, lai popularizētu Latvijas profesionālās izglītības sasniegumus un Latviju kā valsti ar izglītības eksporta potenciālu.

Forumam reģistrējušies teju 500 praktiķi un eksperti no vairāk nekā 60 valstīm, kuri dalīsies pieredzē par profesionālās izglītības attīstību savās valstīs un tās atbilstības veicināšanu darba tirgus prasībām.

Foruma pirmā diena Ogres tehnikumā būs veltīta profesionālās izglītības ekspertu un praktiķu diskusijām, kur dažādās plenārsesijās un paneļdiskusijās spriedīs par tādiem aktuāliem jautājumiem kā nodrošināt izglītības kvalitāti nākotnes vajadzībām, kādas pedagoģiskās prasmes ir nepieciešamas šodien un skatoties nākotnē, datu analītikas nozīmei cilvēkkapitāla attīstībā, darba tirgus dalībnieku loma un atbildība kvalificētu speciālistu sagatavošanā un citas tēmas. Pirmās dienas ietvaros OECD Izglītības un prasmju direktorāta analītiķis Eriks Šarbonjē (Éric Charbonnier) detalizēti iepazīstinās ar Latvijas profesionālās izglītības datu prezentāciju, kas klātienē notiks Ogres tehnikumā 2023. gada 26. septembrī, plkst. 15:15.  Tiešraide būs skatāma Izglītības un zinātnes ministrijas Facebook vietnē.

Otrajā dienā foruma dalībnieki iepazīsies ar mūsdienīgas profesionālās izglītības iespējām, apmeklējot Rīgas Valsts tehnikumu, Rīgas tūrisma un radošās industrijas tehnikumu, Rīgas mākslas un mediju tehnikumu, Bulduru dārzkopības tehnikumu, Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāti, Smiltenes tehnikumu un Vidzemes tehnoloģiju un dizaina tehnikumu.

Foruma norise Latvijā sniegs ieguldījumu pašmāju profesionālās izglītības plašākai sadarbībai starptautiskā līmenī, tai skaitā veicinot nozaru Izcilības un inovāciju centru attīstību.

Forums ļaus izzināt jaunākās tendences prasmju attīstībā un nodarbinātībā, paplašināt profesionālās izglītības darbinieku redzējumu par starptautiskām mācību metodēm un veidot jaunus sadarbības tīklus profesionālās izglītības kvalitātes pilnveidei.

Plašāk par forumu “Skillman” tīmekļa vietnē.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI