DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
22. septembrī, 2023
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

Koncertzālē “Lielais dzintars” notiks starptautisks kormūzikas koncerts “Baltu Vienības diena”

FOTO: Iveta Herbsta

23. septembrī pulksten 15.30 koncertzālē “Lielais dzintars” notiks bezmaksas starptautisks kora mūzikas koncerts “Baltu Vienības diena”, kurā uzstāsies Viļņas Universitātes kori “Virgo”, “Gaudeamus” un stīgu kamerorķestris, Šauļu Universitātes koris “Studium”, Vītauta Dižā Universitātes koris “Ave vita”, Klaipēdas Kultūras centra “Žveju rūmai” kori “Dange” un “Cantare”, kā arī Liepājas Universitātes sieviešu koris “Atbalss” un Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktais koris “INTIS”. Koncertā izskanēs latviešu, lietuviešu un franču komponistu skaņdarbi, bet īpaši jāatzīmē ievērojamā lietuviešu diriģenta un komponista Vītauta Miškina mīlestības tēmai veltītās vokālsimfoniskās kompozīcijas “Četras Zālamana Augstās dziesmas atziņas” pasaules pirmatskaņojums.

Koncerta pirmā daļa ir II starptautiskā sieviešu koru un vokālo ansambļu festivāla “Vox maris”, kas šajās dienās notiek Klaipēdā, sastāvdaļa un tajā izskanēs latviešu komponistu kora mūzika sieviešu koriem no šī gada Dziesmu svētku 150 repertuāra un ievērojamā lietuviešu diriģenta un komponista Vītauta Miškina kantāte sieviešu korim un stīgu orķestrim “Četras Zālamana Augstās dziesmas atziņas” par bezgalīgo un mūžīgo mīlestības tēmu. Koncerta 2. daļa Liepājas un Lietuvas jaukto koru izpildījumā veltīta baltu tautu garīgai tuvībai, sadarbībai un vienotībai.

Koncertā piedalīsies Liepājas Universitātes sieviešu koris “Atbalss” (diriģentes Ilze Valce un Olga Blauzde), Klaipēdas Kultūras centra “Žveju rūmai” sieviešu koris “Dange” (Lietuva, diriģente Judita Ķaulaķīte) un jauktais koris “Cantare” (diriģents Ramūns Baršausks), Viļņas Universitātes sieviešu koris “Virgo”, jauktais koris “Gaudeamus” (Lietuva, diriģente Rasa Gelgotiene) un kamerorķestris (diriģents Modests Jankūns), Vītauta Dižā Universitātes jauktais koris “Ave Vita” (Viļņa, Lietuva, diriģents Kastītis Bariss, koncertmeistare Ramina Gocentiene), Šauļu Universitātes jauktais koris “Studium” (Lietuva, diriģente Birute Janoniene), kā arī Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra jauktais koris “INTIS” (diriģente Ilze Valce), koncerta vadītāja Sandra Okuņeva.

Koncerta mākslinieciskā vadītāja Ilze Valce stāsta: “Liepājas Universitātes sieviešu kori “Atbalss” ar Viļņas Universitātes un Klaipēdas sieviešu koriem “Virgo” un “Dange” saista ilgstoša radoša sadarbība daudzu māksliniecisku projektu īstenošanā, no kuriem īpaši atzīmējami Baltijas ceļam un Baltu Vienotības dienai veltītie koncerti Latvijas un Lietuvas koncertzālēs un baznīcās, I un II starptautiskā sieviešu koru un vokālo ansambļu festivāla-konkursā “Vox maris” (“Jūras balss”), kurā esmu arī viena no žūrijas loceklēm. Savukārt sadarbība ar Lietuvas Universitāšu jauktajiem koriem veidojusies kopš 20. gs. deviņdesmito gadu sākuma Baltijas valstu Studentu Dziesmu un deju svētkos “Gaudeamus”, kas ik pēc trīs gadiem pārmaiņus notiek vienā no trīs Baltijas valstīm.”

Kā atzīmē Ilze Valce, tad starptautiskās sadarbības veicināšana ar citām Eiropas valstīm kultūras jomā ir nozīmīgs uzdevums Liepājai ceļā uz Eiropas Kultūras galvaspilsētu 2027. gadā.

“Koncertā ieeja ir bez maksas, tāpēc visi laipni aicināti!” piebilst Ilze Valce.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI