DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
22. septembrī, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

K. Kariņš Ņujorkā uzsver ANO reformas nepieciešamību šodienas izaicinājumu risināšanai

2023. gada 21. septembrī Ņujorkā, ASV, Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Ģenerālās asamblejas 78. sesijas laikā Latvijas ārlietu ministrs Krišjānis Kariņš piedalījās ministru līmeņa sanāksmē par Nākotnes samita sagatavošanu. Ministrs uzsvēra daudzpusējās sistēmas reformas nepieciešamību, kas efektīvāk spētu atbildēt uz jauniem izaicinājumiem. Starptautiskās sabiedrības nespēja apturēt Krievijas agresiju Ukrainā ir izgaismojusi sistēmas nepilnības, un tās kopīgiem spēkiem jālabo.

K. Kariņš uzsvēra, ka, gatavojoties Nākotnes samitam, ir jābalstās uz ANO statūtiem, jāstiprina esošās normas un jāpielāgo starptautiskā sistēma jauniem izaicinājumiem. Viņš atgādināja, ka Dienaskārtība 2030 labi iezīmē ceļu ANO ilgtspējīgas attīstības mērķu sasniegšanai. Ņemot vērā, ka digitālā transformācija ir būtiski paātrinājusies, jāizmanto arī digitalizācijas potenciāls šo mērķu sasniegšanai. Paralēli Latvija turpinās cīnīties ar dezinformāciju arī globālā līmenī.

Ārlietu ministrs norādīja, ka mūsu lēmumi šodien ietekmēs nākotnes paaudzes, tāpēc jēgpilna jauniešu, pilsoniskās sabiedrības un privātā sektora iesaiste šajos procesos ir ļoti svarīga.

Praktiskais darbs ANO Nākotnes samita sagatavošanā sākās 2023. gada februārī, bet samita norise plānota 2024. gada septembrī. Tā mērķis ir iedvest jaunu dzīvību daudzpusējā sistēmā, lai efektīvi sasniegtu ANO statūtu un Dienaskārtība 2030 nospraustos mērķus.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI