DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
20. septembrī, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

Latvija iestājas par tiesiskuma stiprināšanu Eiropas Savienībā

2023. gada 19. septembrī Briselē Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Pelšs piedalījās Eiropas Savienības (ES) Vispārējo lietu padomes sanāksmē, kurā nozīmīga vieta bija atvēlēta ES tiesiskuma dialogam un tā izvērtēšanai.

“Latvija atbalsta ES ikgadējo tiesiskuma dialogu, kura mērķis ir sekmēt ES pamatvērtības – tiesiskuma − ievērošanas kultūru ES,” norādīja valsts sekretārs A. Pelšs. Dialogs ļauj dalībvalstīm dalīties pieredzē tādās jomās kā tiesu sistēmas efektivitāte, korupcijas apkarošanas regulējums, mediju brīvība un plurālisms, kā arī citiem ar institucionālā līdzsvara nodrošināšanu saistītiem jautājumiem.

Tāpat A. Pelšs novērtēja notiekošo darbu tiesiskuma dialoga efektivitātes un metodikas izvērtēšanā, kas ļaus uzlabot esošos un veidot jaunus efektīvus mehānismus tiesiskuma aizsardzībai Eiropas Savienībā. “Tiesiskuma dialogā būtiski atvēlēt plašāku lomu pilsoniskajai sabiedrībai dalībvalstīs,” norādīja valsts sekretārs. Valsts sekretārs arī pauda atbalstu priekšlikumam turpmāk tiesiskuma ziņojumā iekļaut ES kandidātvalstis, lai stiprinātu to reformu centienus.

Dalībvalstu pārstāvji Vispārējo lietu padomes sanāksmē uzsāka 26.–27. oktobra Eiropadomes sagatavošanu, kā arī diskutēja par Spānijas priekšlikumu paplašināt ES valodu režīmu, tajā iekļaujot katalāņu, basku un galisiešu valodu. Valstu pārstāvji tika iepazīstināti ar Eiropas Komisijas 2024. gada darba programmas sagatavošanas gaitu un aktuālo darbu saistībā ar ES daudzgadu finanšu shēmas 2021.–2027. gadam vidusposma pārskatu, kā arī apsprieda jautājumus saistībā ar Eiropas nākotni.

Sanāksmes laikā notika saruna ar Ukrainas premjerministra vietnieci Eiropas un Eirointegrācijas jautājumos Olgu Stefanišinu (Olha Stefanishyna) par Ukrainas centieniem īstenot rekomendācijas ES paplašināšanās kontekstā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI