DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. septembrī, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde
3
3

Valsts prezidents: Jelgava ir apvienojusi kvalitatīvu ikdienas dzīvi ar aktīvu uzņēmējdarbības vidi 

14. septembrī Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs apmeklēja Jelgavas valstspilsētu. Vizītes laikā Valsts prezidents tikās ar Jelgavas valstspilsētas pašvaldības domes vadību, apmeklēja rekonstruēto Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolu, kur tikās ar Jelgavas Mūzikas vidusskolas, Jelgavas Valsts ģimnāzijas, Jelgavas Tehnikuma, Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas un Jelgavas Amatu vidusskolas skolēniem. 

Vizītes laikā Valsts prezidents apmeklēja Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāti, iepazinās ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta Jelgavas brigāžu atbalsta centru un “Gren” biomasas koģenerācijas staciju, kā arī Jelgavas biznesa inkubatorā tikās ar pilsētas uzņēmējiem. Valsts prezidentam Jelgavas biznesa inkubatorā bija iespēja novērtēt uzņēmumu paveikto un iepazīties ar uzņēmēju attīstības redzējumu. Piemēram, vairāki Jelgavas valstspilsētas uzņēmumi dažu gadu laikā ar Jelgavas biznesa inkubatora palīdzību ir attīstījuši savas idejas un sākuši eksportēt preces un pakalpojumus. Valsts prezidents pauda viedokli, ka ir svarīgi turpināt šāda veida valsts atbalstu, tādējādi kāpinot valsts konkurētspēju globālajā tirgū. 

“Jelgavai ir bijusi nozīmīga loma Latvijas valsts tapšanā un ir nozīmīga vieta arī šodien  Zemgalē un visas valsts dzīvē. Jelgavas valstspilsēta ir ne tikai “studentu pilsēta” ar Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāti, bet arī industriāla pilsēta ar attīstītu apstrādes rūpniecību. Šodien mani ļoti priecēja tikšanās ar visiem Jelgavas skolu audzēkņiem Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā un studentiem Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātē. Skolēni un studenti aktualizēja vairākus jautājumus, ko būtu jārisina valsts mērogā, piemēram, saistībā ar tabakas un alkohola ierobežošanu un izglītības kvalitāti un pieejamību. Vizītes laikā guvu pārliecību, ka uzņēmīgie jelgavnieki ir spējuši piesaistīt ārvalstu investoru ieguldījumus, vienlaikus palīdzot attīstīties vietējiem ražotājiem. Jelgava ir apvienojusi kvalitatīvu ikdienas dzīvi ar aktīvu uzņēmējdarbības vidi,” vizītes noslēgumā sacīja Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs. 

Valsts prezidents E. Rinkēvičs piedalījās pirmā Latvijas Valsts prezidenta Jāņa Čakstes 164. dzimšanas dienai veltītā svinīgā pasākumā, uzrunājot jelgavniekus pie J. Čakstes pieminekļa. Jelgavā atrodas vienīgais Valsts prezidenta piemineklis ārpus Rīgas, un pērnā gada 14. septembrī, atzīmējot Valsts prezidenta institūcijas simtgadi, pie J. Čakstes pieminekļa tika izveidots Latvijas Valsts prezidentu skvērs. Turpinot tradīciju un godinot pirmo prezidentu un Valsts prezidenta institūciju, E. Rinkēvičs skvērā iestādīja ozolu. 

Labs saturs
3
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI