DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
08. septembrī, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Valsts prezidents: vēstures apguvei skolu izglītības programmā ir jābūt kā atsevišķam mācību priekšmetam 

Pēc Vēstures izpētes un popularizēšanas biedrības iniciatīvas 2023. gada 8. septembrī Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs Rīgas pilī tikās ar biedrības pārstāvjiem Andri Tihomirovu, Jāni Šiliņu un Kārli Silu.  

“Neskatoties uz apstākli, ka šobrīd Latvijas skolās vēstures priekšmetu apgūst pēc izglītības standarta, kas tika izveidots projekta “Skola 2030” ietvaros, uzskatu, ka vēstures apguvei skolu izglītības programmā ir jābūt kā atsevišķam mācību priekšmetam. Tas ir īpaši būtiski šobrīd, tostarp ģeopolitiskās situācijas un informatīvās telpas kontekstā. Pilnvērtīga vēstures priekšmeta apguve skolās veicina arī mūsu nacionālās kultūras saglabāšanu un Latvijas iedzīvotāju izglītošanu. Šo jautājumu vēlreiz aktualizēšu ar izglītības un zinātnes ministri,” sarunā sacīja Valsts prezidents E. Rinkēvičs.   

Sarunā Valsts prezidents pauda nepieciešamību rast finansiālu atbalstu Latvijas vēstures pētniecībai. Tikšanās laikā biedrības pārstāvji Valsts prezidentam sniedza savu redzējumu par aktuālo situāciju Latvijas vēstures zinātnē un komunikācijā, tostarp par praktiskajiem šķēršļiem un iespējamajiem uzlabojumiem šī jautājuma kontekstā. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI