DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
03. augustā, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Valsts prezidents ar satiksmes ministru pārrunā transporta nozares aktualitātes

FOTO: Ilmārs Znotiņš, Valsts prezidenta kanceleja.

3. augustā Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs Rīgas pilī tikās ar satiksmes ministru Jāni Vitenbergu, lai pārrunātu aktuālo virzību ar projekta Rail Baltica būvniecību, jaunu elektrisko vilcienu piegādi, kā arī transporta un ceļu infrastruktūras jautājumus.

Tikšanās laikā Valsts prezidents uzsvēra, ka Rail Baltica projekts ir augsta Latvijas prioritāte, turklāt tā nozīme ir pieaugusi arī Latvijas un Baltijas valstu aizsardzības un drošības kontekstā. “Pašreizējā situācijā ir nepieciešams skaidri un operatīvi identificēt galvenos projekta šķēršļus, pamatojumu par izmaksu pieaugumu un atrast piemērotus risinājumus, lai līdz 2030. gadam veiksmīgi pabeigtu projektu sadarbībā ar Igauniju un Lietuvu. Tāpat Ukrainas graudu eksporta jautājumā ir svarīgi izmantot Latvijas transporta infrastruktūras iespējas,” pauda E. Rinkēvičs.

Sarunā tika apspriests arī AS “Pasažieru vilciens” projekts par jaunu elektrisko vilcienu piegādi. Valsts prezidents mudināja Satiksmes ministriju rast atbilstošu risinājumu un spēju nodrošināt jaunu vilcienu piegādi līdz šā gada beigām, tādējādi nodrošinot arī pilnvērtīgu Eiropas Savienības fondu investīciju ieguldījumu Latvijas pasažieru pārvadājumu pakalpojumu uzlabošanā. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI