DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
14. jūlijā, 2023
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Valsts policijā aizvadītas atvērto durvju dienas interesentiem ar augstāko izglītību

Šodien noslēgušās Valsts policijas organizētās atvērto durvju dienas interesentiem ar augstāko izglītību kādā no dienestam atbilstošām izglītības jomām. Divu dienu laikā interesenti visā Latvijā detalizētāk uzzināja par dienesta iespējām Valsts policijā, aktuālajām vakancēm, darba specifiku, kā arī Valsts policijas koledžas profesionālās pilnveides izglītības programmu “Policijas darba pamati” ar specializāciju reaģēšanā, izmeklēšanā vai prevencijā, pēc kā apguves policijas mentora pavadībā varēs uzsākt dienestu un kļūt par policistiem. Kopumā pasākumu apmeklēja vairāki desmiti interesentu, tostarp tādi, kuri pauduši padziļinātu interesi kandidēšanai uz konkrēto vakanci un izglītības programmu, lai kļūtu par policistiem.

Kopumā abu dienu laikā, 13. un 14. jūlijā, Valsts policijas atvērto durvju dienās visā Latvijā viesojās ap 50 interesentu, visvairāk apmeklētāju bija Latgales reģionā. Pasākuma laikā klātesošie visos reģionos ar Valsts policijas amatpersonām varēja brīvā atmosfērā pārrunāt interesējošos jautājumus par dienestu un darba ikdienu, dienesta atbilstības niansēm, izglītību un fiziskās sagatavotības prasībām, kā arī izzināja potenciālo darba vidi, tostarp aktuālo informāciju par pieejamajām vakancēm atbilstoši lokālajai situācijai u.tml. Tostarp apspriestas policistu karjeras izaugsmes iespējas, sociālās garantijas, turpmākās bezmaksas izglītības iespējas maģistra programmās, atalgojuma jautājumi un nākotnes perspektīvas arī par to, kas tiek darīts, lai attīstītu Valsts policiju un padarītu to par arvien pievilcīgāku darba vidi.

Starp apmeklētājiem bija tādi, kuri jau skaidri zināja, ka vēlas kļūt par policistiem, un tādi, kuri vēl nebija pilnībā izlēmuši, bet ar lielu interesi iepazinās, ko nozīmē būt policistam un kādām prasībām jāatbilst, lai varētu kandidēt noteiktiem amatiem.

Lai arī atvērto durvju dienas Valsts policijā ir noslēgušās, aicinām interesentus sazināties ar Valsts policijas personāla speciālistiem par darba iespējām Valsts policijā un savu atbilstību kandidatūrai, rakstot e-pastu vai zvanot attiecīgā reģiona speciālistam:

 • Rīgā – cv@riga.vp.gov.lv, tālr. 67219769
 • Latgalē – cv@latgale.vp.gov.lv, tālr. 65403222
 • Kurzemē – cv@kurzeme.vp.gov.lv, tālr. 67209521
 • Vidzemē – cv@vidzeme.vp.gov.lv, tālr. 64202911
 • Zemgalē – cv@zemgale.vp.gov.lv, tālr. 63004287

Atgādinām, ka trīs mēnešu ilgajām mācībām Valsts policijas koledžas profesionālās pilnveides izglītības programmā “Policijas darba pamati” ar specializāciju reaģēšanā, izmeklēšanā vai prevencijā var kandidēt personas ar iegūtu augstāko izglītību kādā no šādām jomām:

 • Tiesību zinātnē;
 • Civilajā un militārajā aizsardzībā;
 • Komerczinībās un administrēšanā;
 • Datorikā;
 • Sociālajās un cilvēkrīcības zinātnēs;
 • Pedagogu izglītībā un izglītības zinātnēs.

Pēc Valsts policijas koledžas profesionālās pilnveides izglītības programmas apgūšanas, persona pilnvērtīgi uzsāks dienestu mentora pavadībā, kurš sniegs jaunajiem kolēģiem atbalstu, praktisku informāciju par attiecīgā amata pienākumu efektīvu izpildi, dalīsies pieredzē un palīdzēs sekmīgi integrēties Valsts policijā.

Vienlaikus Valsts policija aicina ielūkoties aktuālo vakanču sadaļā Valsts policijas mājas lapā: https://www.vp.gov.lv/lv/vakances un uzzināt vairāk par konkrēto studiju programmu Valsts policijas koledžas mājas lapā: https://www.policijas.koledza.gov.lv/lv/profesionalas-pilnveides-izglitibas-programma-policijas-darba-pamati-0  

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI