DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
28. jūnijā, 2023
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

No rītdienas Dziesmu un deju svētku norises vietās aizliegta bezpilota gaisa kuģu satiksme; būs stingra kontrole

FOTO: Freepik

Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku norises laikā no 2023. gada 30. jūnija līdz 10. jūlijam, līdztekus citiem sabiedriskās kārtības un drošības pasākumiem, pastiprināta kontrole tiks vērsta arī bezpilota gaisa kuģu satiksmes uzraudzībai. Vēršam uzmanību, ka jau dienu pirms svētkiem, 29. jūnijā, tiks slēgta gaisa telpa bezpilota gaisa kuģiem Mežaparka estrādes apkārtnē, Rīgas centrā, kā arī Daugavas stadiona apkārtnē un rūpēs par pasākuma dalībnieku un viesu drošību, Valsts policija kopā ar sadarbības partneriem visā šajā laika posmā rūpīgi uzraudzīs gaisa telpu minētajās zonās, tostarp pielietojot speciālas iekārtas nesankcionētu gaisa kuģu lidojumu konstatēšanai un novēršanai. Vēršam uzmanību, ka pārkāpējiem var tikt piemēroti ne vien administratīvie sodi, bet arī lidaparātu konfiskācija.

Sākot ar 29. jūniju uz visu Dziesmu un deju svētku norises laiku līdz pat 10. jūlijam pasākuma norises vietās Mežaparka apkārtnē, Rīgas centrā un Daugavas stadionā tiks slēgta gaisa telpa bezpilota gaisu kuģu satiksmei. Precīzas slēgtās gaisa telpas koordinātas būs iespējams redzēt oficiālajā Latvijas gaisa satiksmes mājas lapā: https://www.airspace.lv/drones/. Šādi ierobežojumi noteikti tostarp rūpēs par iedzīvotāju drošību, lai nepieļautu potenciālu apdraudējumu, piemēram, nesankcionēta lidaparāta kontroles zaudēšanas gadījumā.

Ņemot vērā apjomīgo svētku pasākumu programmu vairāku dienu garumā dažādās norises vietās, Valsts policija sadarbībā ar Rīgas pašvaldības policiju, Nacionālo Bruņoto spēku Gaisa spēkiem, Nacionālo Bruņoto spēku Apvienoto štābu, Zemessardzi, Militāro policiju un Civilās aviācijas aģentūru, veiks slēgtās gaisa telpas rūpīgu uzraudzību, novēršot likumpārkāpumus un potenciālus drošības riskus pasākuma dalībniekiem un apmeklētājiem. Apvienojot tehniskās iespējas un kapacitāti, likumsargiem būs iespēja ne vien fiksēt nesankcionētus bezpilota gaisa kuģu lidojumus, bet arī veikt to piespiedu nosēdināšanu un identificēt tālvadības pilotu atrašanās vietu.

Jāatzīmē, ka likumsargi ir pilnā gatavībā nodrošināt sabiedrisko kārtību un drošību svētku laikā un šonedēļ jau aizvadīja kopīgas starpresoru pieredzes apmaiņas mācības, lai kopīgiem spēkiem nodrošinātu bezpilota gaisa kuģu noteikto ierobežojumu kontroli. Šonedēļ, 26. jūnijā, Mežaparkā Valsts policija ar iesaistītajiem partneriem reālos apstākļos jau veica piesaistītās un pielietotās tehnikas pārbaudi, tostarp pārbaudot reaģēšanas spēju ātrumu, precizitāti un informācijas apmaiņas nianses. Tāpat ir stiprināta Valsts policijas amatpersonu tehniskā kapacitāte un svētku norises laikā, efektīvākai šāda veida likumpārkāpumu novēršanai, likumsargu rīcībā būs arī divi elektroniskie skrejriteņi, kuri nepieciešamības gadījumā var tikt pielietoti, lai ātrāk apsekotu identificēto apkārtni.

Bezpilota gaisa kuģu tālvadības pilotiem atgādinām, ka par noteikto ierobežojumu pārkāpumiem var tikt piemēroti būtiski administratīvo pārkāpumu sodi, kā arī lidaparāta konfiskācija atbilstoši likumam “Par aviāciju”, kurā noteikta atbildība par administratīvajiem pārkāpumiem bezpilota gaisa kuģu jomā (https://likumi.lv/ta/id/57659#p124_1).

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI