DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
02. jūnijā, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

VARAM 2024.gada budžeta prioritātes – reģionālā attīstība un digitālā transformācija

Šonedēļ vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Mārim Sprindžukam tiekoties ar finanšu ministru Arvilu Ašeradenu, tika apspriests Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) redzējums attiecībā uz 2024.gada budžeta prioritātēm.

Ministrs Māris Sprindžuks: “VARAM strādā pie tā, lai Latvija būtu zaļa, plaši apdzīvota, sadarbīga un digitalizēta valsts. Tieši tādēļ ministrija par 2024.gada budžeta prioritāriem jautājumiem ir izvirzījusi reģionālo attīstību un valsts digitālo transformāciju. Reģionālās attīstības kontekstā būtiski ir stiprināt pašvaldības, vienlaikus veicinot to autonomiju, kā arī  attīstīt reģionu savstarpēju sadarbību. Savukārt digitālās jomas attīstība ir būtisks priekšnosacījums turpmākai Latvijas valsts konkurētspējai.”

VARAM ieskatā ir būtiski turpināt sniegt atbalstu pašvaldībām, nodrošinot valsts budžeta investīciju un aizdevumu programmas investīciju projektu īstenošanai, lai reģioni būtu spējīgi radīt dzīvošanai labu vidi un infrastruktūru, tādējādi noturot esošos un piesaistot jaunus iedzīvotājus.

Digitālās transformācijas jomā VARAM ir paredzējusi valsts pārvaldes informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) drošības un attīstības kompetenču stiprināšanu, vienlaikus konsolidējot valsts IKT risinājumus un nodrošinot centralizētu IKT arhitektūras pārvaldību. Būtisks uzsvars tiek likts un datu pārvaldības un datu koplietošanas spēju attīstību, kas nodrošinās datu iespēju izmantošanu tautsaimniecībā un valsts pārvaldē.

Tāpat ministrs informēja Finanšu ministriju par VARAM 2023.gada izdevumu pārskatīšanu atbilstoši Ministru prezidenta rezolūcijai, kā rezultātā ministrija ir gatava nodot 1 miljonu eiro papildu finansējumam veselības aprūpes un izglītības nozarēm.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU