DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
24. maijā, 2023
Lasīšanai: 5 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

Notiks vokālo ansambļu konkursa fināls

Publicitātes foto

2023. gada 27. un 28. maijā Mazajā Ģildē notiks vokālo ansambļu konkursa fināls. Finālā piedalīsies 30 vokālie ansambļi. Konkursu vērtēs starptautiska žūrija, ieeja skatītājiem bez maksas.

Vokālo ansambļu konkursa fināls norisināsies divu dienu garumā – 27. maijā dziedās 6 senioru vokālie ansambļi un 9 sieviešu vokālie ansambļi, savukārt 28. maijā 4 pusprofesionālie vokālie ansambļi, 5 vīru vokālie ansambļi un 6 jauktie vokālie ansambļi. Katrs finālists izpildīs programmu 15 minūšu garumā. Konkursa finālu aicināts vērot ikviens interesents, ieeja bez maksas.

Fināla dalībniekus vērtēs žūrija – Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas rektors, senās mūzikas apvienības Schola Cantorum Riga izveidotājs un vadītājs, muzikologs un viduslaiku mūzikas pētnieks – Guntars Prānis, komponiste, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesore – Selga Mence, dziedātājs, pianists, komponists, vokālās grupas Framest vadītājs,– Jānis Ķirsis, diriģents un komponists, zēnu kora Ažuoliukas ilggadējs mākslinieciskais vadītājs, - Vītauts Miškinis/Vytautas Miškinis (Lietuva), diriģents, Igaunijas TV meiteņu kora ilggadējs mākslinieciskais vadītājs - Ārne Saluvērs/Aarne Saluveer (Igaunija).

Žūrijas pārstāvis Jānis Ķirsis uzsver: “Atminoties vokālo ansambļu pārliecinošo sniegumu konkursa I kārtā rudenī, esmu drošs un pārliecināts, ka fināls būs apliecinājums tam, ka kolektīvi ir gatavi sevi parādīt visaugstākajā profesionālajā izpildījumā. Konkurss ir kā tilts un pierādījums gan sev, gan klausītājiem, ka vokālo ansambļu koncerti Dziesmu un deju svētkos būs spilgts notikums. Zināms, ka konkursa programmā gaidāmi gan jaundarbi, gan jauni aranžējumi un ikviens no dalībniekiem ļoti nopietni domā par programmu. Ar nepacietību gaidām.

Vokālie ansambļi XXVII Vispārējos latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkos:

VOKĀLO ANSAMBĻU MŪSDIENU MŪZIKAS KONCERTS “SKAŅU PORTRETI”

  • 4. jūlijā plkst. 18.00 un plkst. 21.00 Hanzas peronā

Būt māksliniekam dziedot ansamblī ir liela uzdrīkstēšanās, jo katrs ansambļa dziedātājs ir solists. Un aiz katra solista slēpjas personība. Personība, kuras daudzveidību ieraudzīt un atklāt ir viens no koncerta galvenajiem uzdevumiem. Atklāt patiesi nesavtīgu mīlestību pret mūziku, dziedāšanas prieku, cenšoties pietuvoties ikkatram no koncerta māksliniekiem, veidojot ļoti personīgu sarunu ar klausītāju.
Koncerta programmas kodolu veido latviešu ansambļu mūzikas zelta repertuārs, tai skaitā arī vairāki latviešu komponistu jaundarbi, latviešu tradicionālā mūzika un džezs.

VOKĀLO ANSAMBĻU GARĪGĀS MŪZIKAS KONCERTS “DIEVS. DABA. CILVĒKS.”

  • 4. jūlijā plkst. 21.00 Rīgas Svētā Jāņa baznīcā

Dievs. Daba. Cilvēks. Mūžīgā trīsvienība, kas veido cilvēka dzīves pamatu, balstu un pasauluztveri. Vokālo ansambļu garīgās mūzikas koncertā piedalīsies spožākās balsis no visiem novadiem un Rīgas.

BĒRNU UN JAUNIEŠU VOKĀLO ANSAMBĻU KONCERTS “ES VĒLOS SEV KO PASTĀSTĪT”

  • 7. jūlijā plkst. 18.00, 8. jūlijā plkst. 12.00 un plkst. 15.00 Hanzas peronā

Bērnu un jauniešu vokālo ansambļu koncertuzvedums, kurā skanēs Jāņa Lūsēna, Valta Pūces un Jēkaba Jančevska jaundarbi ar Rasas Bugavičutes-Pēces dzeju, piedalīsies 10 labākie bērnu un jauniešu vokālie ansambļi no visas Latvijas.

Koncertuzvedums vedīs cauri bērnu rakstītas dienasgrāmatas lappusēm, kurās atspoguļotas sajūtas, piedzīvojumi un iespaidi par bērniem aktuālām norisēm gada garumā, sākot no vasaras izskaņas un gatavošanās skolai augustā līdz Dziesmu svētku kulminācijai jūlijā. Stāstnieku lomā - 3 atraktīvi ansambļu dalībnieki.

VOKĀLO ANSAMBĻU SADZIEDĀŠANĀS

  • 9. jūlijā plkst. 10.00 Esplanādē, Vecrīgā

Vokālo ansambļu dziedājumi Rīgas zaļajā sirdī Esplanādē un Vecrīgas ielās - tas ir piedzīvojums, kurā saplūdīs dabas, pilsētas skaņas un cilvēka balsu vijums, pulsēs dzīvesprieks un skaistums, aizrautīga muzicēšana un īpaši tuvs kontakts ar klausītājiem!

XXVII Vispārējie latviešu Dziesmu un XVII Deju svētki Rīgu pieskandinās no 2023. gada 30. jūnija līdz 9. jūlijam, to galvenais akcents būs Dziesmusvētku tradīcijas 150 gadu jubileja. Svētkus organizē Latvijas  Nacionālais kultūras centrs, kas ir Kultūras ministrijas padotībā esošā valsts iestāde, atbalsta lieldraugi Latvijas Mobilais Telefons (LMT) un Elektrum, kā arī atbalstītāji Swedbank, Rimi, Food Union un Kārums, Mangaļi, Circle K Latvia, Latvijas Finieris, Dzintars, Spice, Bolt, Laima, Spilva, DHL, Coffee Address, padomdevējs - Pasaules dabas fonds.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU