DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
04. maijā, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts aizsardzība

Aizsardzības ministre I. Mūrniece: Brīvība ir ne tikai tiesības pašiem lemt savu likteni, tā ir atbildība sargāt savu valsti ik dienas

Atzīmējot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 33. gadadienu, 4. maijā aizsardzības ministre Ināra Mūrniece piedalījās Latvijas un ārvalstu bruņoto spēku, Jaunsardzes, Pulkveža Oskara Kalpaka profesionālās vidusskolas, Valsts robežsardzes, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Valsts policijas vienību un tehnikas parāde Alūksnē.

Uzrunājot militārās parādes dalībniekus un skatītājus, aizsardzības ministre uzsvēra: “Pirms 33 gadiem mēs atjaunojām Latvijas neatkarību. Mēs atguvām tiesības pašiem noteikt savu likteni. Tomēr brīvība ir ne tikai tiesības pašiem lemt savu likteni, tā ir atbildība sargāt savu valsti ik dienas”.

I. Mūrniece atzīmēja, ka šodien labāk nekā jebkad mēs apzināmies savu atbildību stiprināt Latvijas Nacionālos bruņotos spēkus un pilnveidot jau esošās, kā arī attīstīt jaunas militārās spējas. Šovasar dienestu uzsāks pirmie valsts aizsardzības dienesta karavīri. Latvija iegulda papildu līdzekļus Nacionālo bruņoto spēku aizsardzības spēju stiprināšanā, lai atturētu jebkuru agresoru no uzbrukuma un pasargātu Latvijas iedzīvotājus. Papildus tam Latvija stiprina sabiedroto klātbūtni mūsu valstī, kas sniegs būtisku ieguldījumu gan atturēšanā, gan mūsu valsts aizsardzībā.

“Pilnvērtīgu valsts aizsardzību varam nodrošināt tikai tad, ja Latvija attīstīs visas aizsardzības spējas kopumā, kas ietver gan profesionālus bruņoto spēku karavīrus, gan mūsdienīgas ieroču sistēmas, gan daudzskaitlīgu un militāri sagatavotu sabiedrības daļu,” uzsvēra I. Mūrniece.

Aizsardzības ministre pateicās Latvijas karavīriem, zemessargiem un jaunsargiem, kuri ir gatavi ar ieročiem rokās aizstāvēt Latviju, kā arī ugunsdzēsējiem un glābējiem, policistiem un robežsargiem, kas katru dienu rūpējas par Latvijas iekšējo drošību! Tāpat I. Mūrniece izteica pateicību katram Latvijas sabiedroto karavīram, kurš stāv plecu pie pleca ar mūsu karavīriem uz Latvijas zemes vai starptautiskajās misijās ārzemēs, lai kopā aizsargātu mums svarīgas vērtības.

Īpašu pateicību aizsardzības ministre veltīja visiem vecākiem un vecvecākiem, un visiem tiem, kuri ir ieaudzinājuši drosmi, pašaizliedzību, tēvzemes mīlestību un gribu aizsargāt Latviju un savu tautu.

Jau izskanējis, ka 4. maijā Alūksnē norisinās Nacionālo bruņoto spēku diena. Tās laikā aizsardzības ministre nolika ziedus pie Mātes tēla pieminekļa, godinot visus Latvijas karavīrus, kas ir atdevuši dzīvības par brīvu Latviju, kā arī piedalījās dievkalpojumā Alūksnes Evaņģēliski luteriskajā baznīcā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI