DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
20. aprīlī, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Rīgā streikot plāno daļa skolu un bērnudārzu; par mācību procesu vecākus un bērnus informēs attiecīgā iestāde

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības organizētajā streikā patlaban dalību pieteikuši aptuveni 4200 darbinieku no 164 Rīgas pašvaldības izglītības iestādēm. Ņemot vērā, ka streika dalībnieku skaits dažādās iestādēs atšķiras, skolās un bērnudārzos no 24. aprīļa mācību process tiks nodrošināts atbilstoši iespējām un par to mācību iestāde informēs gan bērnus, gan vecākus.

“Pienācīgs atalgojums, sabalansēta slodze, metodiskais atbalsts standarta ieviešanā, skolu tīkla sakārtošana, skolotāju piesaiste skolām un skolotāju prestiža celšana - viss ir kompleksa sistēma izglītības kvalitātes un pieejamības nodrošināšanai. Meklējot vainīgos, šo problēmu nevar atrisināt. Žēl, ka esam nonākuši līdz kārtējam streikam, bet mums jāturpina sarunāties un jāsadzird vienam otru. Rīgas pašvaldība turpinās meklēt risinājumus pedagogu piesaistei un mācību vides modernizācijai,” uzsver Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Laima Geikina.

Pedagogu streikā Rīgā piedalīsies un būs slēgtas 38 izglītības iestādes (28 bērnudārzi un 10 skolas),  divas no tām  streikā piedalīsies vienu dienu – 24. aprīlī. Savukārt 62 pirmsskolas izglītības iestādes un  64 skolas streika laikā strādās daļēji. Pedagogu streikā nepiedalīsies 75 bērnudārzi un 21 skola.

Streikā plāno piedalīties 1267 pirmsskolas pedagogi un 2412 skolu pedagogi, 395 pedagoga palīgi un 121 tehniskais darbinieks.

Ņemot vērā informāciju par  streikotāju skaitu un plānoto streika ilgumu, katras iestādes vadītājs izvērtējis, kādu izglītības procesu var nodrošināt ar pedagoģiskajiem darbiniekiem, kuri nestreiko, kā arī izdevis rīkojumu par darba organizāciju streika laikā, nosakot klašu vai pirmsskolu grupas, kurām mācību process tiks nodrošināts pēc apstiprinātā grafika streika laikā.

Iestāžu vadītāji sagatavojuši informatīvu vēstuli vecākiem par darba organizāciju izglītības iestādē streika laikā, par streikošanas laiku un kārtību turpmākai informēšanai par izmaiņām. Informēšana jau notikusi vai vēl notiks e-žurnālos (e-klase), iestādes tīmekļvietnēs (mājas lapa, Facebook u.c.), t.sk. par atbildīgajām kontaktpersonām skolā, kurām vecāki var zvanīt un uzdot jautājumus par iestādes darba organizāciju streika laikā. Vecāki aicināti regulāri sekot līdzi informācijai minētajos kanālos, lai varētu operatīvi reaģēt uz izmaiņām, piemēram, gadījumā, ja streiks tiek atcelts.

Rīgas pašvaldība atgādina, ka jebkuram izglītības iestādes darbiniekam ir tiesības piedalīties streikā, tāpēc aicina izturēties ar sapratni pret gaidāmajām izmaiņām mācību procesā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI