DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
28. martā, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Piešķirts finansējums pašvaldībām Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta nodrošināšanai par 2023. gada pirmajiem diviem ceturkšņiem

Valdībā apstiprināts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sagatavotais rīkojuma projekts “Par finanšu līdzekļu piešķiršanu no valsts budžeta programmas 17.00.00 “Finansējums Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā noteikto pasākumu īstenošanai”" piešķirt finansējumu, lai nodrošinātu pašvaldību izdevumu segšanu 2023.gadā, kas radušies un plānoti, nodrošinot atbalstu Ukrainas civiliedzīvotājiem. Tādējādi noteikta kopējā finansējuma summa no valsts budžeta programmas "Finansējums Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā noteikto pasākumu īstenošanai", kas nepārsniedz 21 788 249 eiro.  

Ministrijas izstrādātais MK rīkojuma projekts nepieciešams, lai nodrošinātu pašvaldībām izdevumu kompensēšanu 2023. gadā par periodu no janvāra līdz jūnijam, kas tām radušies un plānoti, sniedzot atbalstu Ukrainas civiliedzīvotājiem, tai skaitā izmitināšanas un ēdināšanas nodrošināšanai (primārā atbalsta sniegšanai, kā arī atlīdzībai fiziskām un juridiskām personām par Ukrainas civiliedzīvotāju izmitināšanu un pašvaldībām uzlabojumu veikšanai pašvaldību ēkās), sociālā atbalsta nodrošināšanai, izglītības nodrošināšanai, pārvaldes pakalpojumu pieteikšanas atbalstam, vienotu valsts un pašvaldību sniegtā atbalsta koordinācijas punktu darbības nodrošināšanai. 

Lai organizētu savlaicīgu un vienkāršotu izdevumu apmaksas procesu pašvaldībām, apstiprināts MK rīkojuma projekts kas nosaka maksimāli nepieciešamo finansējuma summu atbalsta sniegšanai 2023. gadā.  MK rīkojums paredz Finanšu ministrijai piešķirt VARAM finansējumu, kas nepārsniedz 21 788 249 eiro, lai reizi mēnesī pašvaldībām kompensētu attiecīgus izdevumus.

Ministru kabineta rīkojuma projekts paredz VARAM normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā sagatavot un iesniegt Finanšu ministrijā pieprasījumus par minēto līdzekļu piešķiršanu no valsts budžeta programmas "Finansējums Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā noteikto pasākumu īstenošanai" atbilstoši faktiski nepieciešamajam apmēram. 

Kā ziņots iepriekš, pašvaldības aizvadītā gada laikā pašvaldības sniedza neatsveramu atbalstu Ukrainas civiliedzīvotājiem. VARAM, atbilstoši Finanšu ministrijas rīkojumiem, pašvaldībām, jau ir pārskaitījusi finanšu līdzekļus par periodu no 2022. gada februāra līdz decembrim 57 725 178 eiro apmērā:  

  • par palīdzību sociālā atbalsta jomā 28 835 206 eiro,
  • par palīdzību izglītības jomā 4 628 493 eiro,
  • par palīdzību ēdināšanas jomā 10 002 516 eiro,
  • par palīdzību izmitināšanas jomā 13 305 170 eiro
  • par izlietoto finansējumu valsts pārvaldes pakalpojumu pieteikšanas un fizisko personu reģistrācijas pasākumiem 52 850 eiro,
  • par veiktajiem uzlabojumiem pašvaldību ēkās, lai nodrošinātu Ukrainas civiliedzīvotāju  izmitināšanu 328 678 eiro,
  • par vienotu valsts un pašvaldību sniegtā atbalsta koordinācijas punktu darbības nodrošināšanu 572 265 eiro.   
Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU