DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
17. martā, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Vide

Svētdien Dārziņu apkaimē notiks ceturtā RĪGAS MEŽU Pavasara putnu būrīšu talka

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Publicitātes foto.

Svētdien, 19.martā, plkst. 11.00 V.Kudojara parkā, Dārziņu apkaimē, turpinot “Rīgas mežu” Vides izglītības programmas pavasara aktivitātes, notiks jau ceturtā šīs sezonas Pavasara putnu būrīšu talka.

Šoreiz talka tiek rīkota sadarbībā ar Rīgas Dārziņu iedzīvotāju biedrību. Un tā notiks “Rīgas mežu” daļas “Dārzi un parki” apsaimniekotajā teritorijā. Talkas laikā paredzēta filmēšana un fotografēšana.

Pasākumā “Rīgas mežu” Vides izglītības programmas speciālisti pastāstīs un parādīs, kas jāņem vērā, apkopjot esošos būrīšus, kā arī izgatavojot un uzstādot jaunas putnu mājas, lai lidotāji tajās var iekļūt, droši justies un rūpēties par pēcnācējiem.

Rīgas Dārziņu iedzīvotāju biedrības vadītāja Ingūna Zemture stāsta: “Šādi apkaimes pasākumi ir ļoti nepieciešami. Tie veicina izpratni, it sevišķi bērnu un jauniešu vidū, par dabu un tās procesiem, kā arī aicina rūpēties par vidi, kurā ir daudz un dažādas  dzīvotnes. Putnu būru veidošanas pasākumi veicina arī socializāciju un komunikāciju starp apkaimes iedzīvotājiem, kā arī saliedē kopienu, plānojot un īstenojot kopējos pasākumos.”

Šī ir jau ceturtā putnu būrīšu talka, kurā uzņēmums “Rīgas meži” iesaista iedzīvotājus. Pirmā talka šogad notika 22.februārī, Rīgas 5.pamatskolā – attīstības centrā, Šmerļa pusē. Otrais pasākums bija 2.martā Valdemāra pamatskolā, Jumpravā, kur speciālās izglītības programmas skolēni izgatavoja ap 50 putnu mājiņu. Trešā putnu būrīšu talka norisinājās 5.martā Juglas mežā, piedaloties Juglas Attīstības biedrības un Latvijas Neredzīgo biedrības pārstāvjiem.

Pavisam šogad plānotas septiņi Pavasara putnu būrīšu talkas.

“Rīgas meži” aicina iedzīvotājus rūpēties par pašu izliktajiem putnu būrīšiem, regulāri tos tīrīt un salabot!

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI