DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
17. martā, 2023
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Noziedzība
1
1

Jaunpils pagastā atrod un aiztur meklētu noziedznieku; persona izrādīja pretošanos

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Rietumzemgales iecirkņa amatpersonas  pagājušās nedēļas izskaņā Jaunpils pagastā aizturēja kādu meklēšanā esošu vīrieti, kurš būdams alkohola reibumā, mēģināja bēgt un aktīvi pretojās Valsts policijas amatpersonām. Vīrietis jau iepriekš bija nonācis policijas redzeslokā par miesas bojājumu nodarīšanu un šī gada sākumā Talsos, pārkāpjot probācijas nosacījumus, kādā izklaides vietā konfliktēja ar apmeklētājiem, vienam no tiem nodarot miesas bojājumus. Par notikušo sāktajā kriminālprocesā vīrietis bēguļoja, tāpēc bija izsludināts meklēšanā un šī gada 11. martā viņš aizturēts Jaunpils pagastā. Vienlaikus sākts arī kriminālprocess par pretošanos varas pārstāvim šīs aizturēšanas laikā.

11. martā ap pulksten 12.00 Valsts policijas amatpersonām saņemot izsaukumu uz kādu adresi Jaunpils pagastā, kur sākotnēji pienāca sūdzība par kādu skaļu kompāniju, ierodoties notikuma vietā un skaidrojot apstākļus, fiksēts, ka viens no kompanjoniem varētu būt Valsts policijas meklētā persona kādā citā kriminālprocesā par miesas bojājumu nodarīšanu Talsu pusē. Ņemot vērā, ka šī persona jau bija devusies prom, Valsts policijas amatpersonas devās vīrietim pa pēdām un netālu no izsaukuma vietas sastapa meklēto vīrieti un vēl divus vīriešus, kuri mēģināja bēgt un aktīvi pretojās policijas likumīgajām prasībām.

1999.gadā dzimušais Valsts policijas meklēšanā izsludinātais vīrietis aktīvi izrādīja agresiju un pielietojot fizisku spēku pretojās aizturēšanai, tostarp izsakot draudus pielietot vardarbību. Vienlaikus pretestību personas aizturēšanas laikā izrādīja arī divi klātesošie kompanjoni, iestājoties uzbrukuma pozās. Lai aizturētu agresīvi noskaņotos vīriešus, Valsts policijas amatpersonām nācās pielietot asaru gāzi, pēc kā personas tika veiksmīgi aizturētas un nogādātas policijas iecirknī tālāku procesuālo darbību veikšanai.

Pēcāk meklēšanā izsludināto vīrieti nodeva Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Ziemeļkurzemes iecirkņa rīcībā un vīrietis tika ievietots Īslaicīgās aizturēšanas izolatorā, procesuālo darbību veikšanai saistībā ar kriminālprocesu, kurā persona tika meklēta. Kā liecina Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes rīcībā esošā informācija, šī gada janvārī vīrietis Talsos pārkāpa probācijas nosacījumus. Proti, laikā, kad bija jāatrodas savā dzīvesvietā, vīrietis atradās kādā izklaides vietā, kur konfliktēja ar apmeklētājiem un kādam vīrietim nodarīja miesas bojājumus. Par notikušo Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Ziemeļkurzemes iecirkņa amatpersonas sāka kriminālprocesu, kā laikā, šī gada 7.martā vīrieti bija paredzēts aizturēt, taču viņš aizbēga, pēc kā tika izsludināts meklēšanā un dažas dienas vēlāk, 11. martā, tika aizturēts Jaunpils pagastā.

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas kriminālprocesa ietvaros devās uz tiesu lūgt piemērot vīrietim drošības līdzekli – apcietinājumu, kas jau ir stājies spēkā. Izmeklēšana kriminālprocesā par miesas bojājumu nodarīšanu Talsos arī ir pabeigta un materiāli šīs nedēļas sākumā nosūtīti prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Vienlaikus pret vīrieti sākts arī kriminālprocess par pretošanos varas pārstāvim aizturēšanas laikā 11. martā Jaunpils pagastā pēc Krimināllikuma 270. panta pirmās daļas par pretošanos varas pārstāvim, ja tā izpilda tai uzliktos dienesta pienākumus, vai par pretošanos personai, ja tā piedalās noziedzīga vai cita prettiesiska nodarījuma novēršanā vai pārtraukšanā, ja pretošanās izdarīta, lietojot vardarbību vai piedraudot ar vardarbību. Savukārt pārējo abu vīriešu atbildība par rīcību personas aizturēšanas laikā vēl tiks vērtēta.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU