DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
17. martā, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Valsts prezidents: Latvija Eiropas Padomes Ministru komitejas prezidentūrā aktīvi strādās, lai prasītu atbildību no Krievijas par agresiju un kara noziegumiem Ukrainā

FOTO: Dāvis Doršs, Valsts prezidenta kanceleja.

Gatavojoties Latvijas prezidentūrai Eiropas Padomes Ministru komitejā, Valsts prezidents Egils Levits šodien Rīgas pilī tikās ar Eiropas Padomes ģenerālsekretāri Mariju Pejčinoviču Buriču (H.E. Ms Marija Pejčinović Burić).

Valsts prezidents E. Levits un Eiropas Padomes (EP) ģenerālsekretāre M. Pejčinoviča Buriča tikšanās laikā pārrunāja Latvijas prezidentūras prioritātes un uzdevumus, kā arī gaidāmo Ceturto EP dalībvalstu vadītāju samitu, kas 16. un 17. maijā notiks Īslandē, Reikjavīkā. Viens no centrālajiem samita jautājumiem būs Krievijas atbildība par agresiju un kara noziegumiem Ukrainā, un EP šobrīd aktīvi strādā pie zaudējumu reģistra izveides, kas ir neatņemama kompensācijas mehānisma sastāvdaļa, informēja EP ģenerālsekretāre. Valsts prezidents norādīja, ka kompensācijas mehānisms un zaudējumu reģistrs iekļaujas starptautiskajā mehānismā, lai prasītu atbildību no Krievijas, tāpēc Latvija atbalsta šāda mehānisma un reģistra izveidi un prezidentūras laikā intensīvi strādās pie reģistra ieviešanas.

Sarunā Valsts prezidents un EP ģenerālsekretāre apspriedās arī par dažādu EP konvenciju izstrādes un ieviešanas gaitu. Īpaši – par EP konvenciju par mākslīgo intelektu un cilvēktiesībām. Ņemot vērā paralēlo darbu, kas notiek Eiropas Savienībā, Valsts prezidents Egils Levits aicināja EP dinamiski virzīties uz priekšu tik aktuālā izaicinājuma regulēšanā.

Kā jau ziņots iepriekš, no š.g. 17. maija līdz 15. novembrim Latvija jau otro reizi vadīs Eiropas Padomes Ministru komiteju. Latvijas prezidentūras tematiskās prioritātes būs demokrātija un likuma varas stiprināšana, vārda brīvības, žurnālistu drošības un EP digitālās darba kārtības veicināšana, kā arī EP reformu veicināšana.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI