DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
21. februārī, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Veselība

Atbalsta kompensāciju izmaksu par Covid-19 vakcīnas blakņu izraisītu kaitējumu veselībai

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Pēc Zāļu valsts aģentūrā (ZVA) pieņemtajiem lēmumiem valdība šodien, 21. februārī, atbalstīja kompensāciju izmaksu vairākiem iedzīvotājiem saistībā ar vakcīnas pret Covid-19 infekciju blakņu izraisīto smagu un vidēji smagu kaitējumu veselībai.

ZVA janvārī izskatīja saņemtos iesniegumus un atbalstīja kompensāciju izmaksu vairākiem pacientiem – diviem izmaksās kompensāciju 10 000 eiro apmērā katram, bet diviem kompensāciju 5 000 eiro apmērā katram. Tādējādi kopējās kompensāciju izmaksas veido 30 000 eiro. Tā kā šobrīd spēkā ir tā saucamais tehniskais budžets, kompensācijas tiks izmaksātas no ZVA budžeta.

Jau ziņots, ka iedzīvotāju iesniegumus izvērtē ZVA, kas arī lemj par veselībai vai dzīvībai radītā smaga vai vidēji smaga kaitējuma konstatēšanu, kompensācijas apmēra noteikšanu, piešķiršanu un izmaksāšanu saistībā ar vakcīnas pret Covid-19 infekciju blakusparādību izraisīto smagu vai vidēji smagu kaitējumu veselībai. Ieskaitot šodien valdībā pieņemto lēmumu, ZVA kopumā līdz šim ir pieņēmusi 8 lēmumus par kompensācijas izmaksu iedzīvotājiem.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI