AS RĪGAS SILTUMS valdes loceklis Mārcis Kauliņš: “Iecerēts, tirgus dalībniekiem efektīvi sadarbojoties, jauno pārpalikuma enerģijas tirdzniecības modeli pilotprojekta veidā ieviest jau šajā vasarā. Esam pārliecināti, ka tas palīdzēs stabilizēt tirgu un mazinās siltumenerģijas cenas.”
Otrs būtisks solis, lai ievērotu labas pārvaldības un caurspīdīguma principus, kā arī mazinātu iespējas maldinoši interpretēt datus, no nākamās nedēļas AS RĪGAS SILTUMS turpmāk savā tīmekļvietnē www.rs.lv publiskos vispārēju siltumenerģijas iepirkumu procedūras rezultātu apkopojumu.
Plānots norādīt konkrētās tirdzniecības nedēļas izsoles vidējo cenu par 1 MWh, aprēķinot to no TEC 1 un TEC 2 siltumapgādes zonām kopā izvēlētajām izsoles piedāvājumu cenām.
“Jāatzīmē gan, ka bijām gatavi sniegt vēl detalizētāku informāciju, tomēr ne visi tirgus dalībnieki ir gatavi šādai atvērtībai. Taču arī šīs informācijas publiskošana ir solis pārpratumu un maldinošu interpretāciju mazināšanas un tirgus procedūru caurspīdīguma veicināšanas virzienā,” norāda Mārcis Kauliņš .
AS RĪGAS SILTUMS saražo tikai 30% Rīgai nepieciešamās siltumenerģijas (52% atjaunojamie energoresursi; 48% dabasgāze), lielāko daļu siltumenerģijas - 70% iepērk no neatkarīgajiem siltumenerģijas ražotājiem iknedēļas iepirkumu procedūrās.