DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
17. februārī, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Izglītība
2
2

Kā kļūt par robežsardzes kinologu?

Publicitātes foto

Robežsarga profesija ir ļoti daudzveidīga un robežsargs ir pirmais, ko cilvēki satiek, ieceļojot Latvijā. Robežsargi strādā valsts iekšienē, veicot ārzemnieku dokumentu pārbaudi, veicot jūras robežas apsardzību un gaisa telpas novērošanu, kā arī nodrošina “zaļās robežas” apsardzību, kur nenovērtējams palīgs ir dienesta suns.

Ikviens robežsargs savas dienesta gaitas robežsardzē uzsāk Valsts robežsardzes koledžā, apgūstot profesionālās tālākizglītības programmu „Robežapsardze” kadeta amatā. Tad dienesta gaitas var turpināt kādā no Valsts robežsardzes struktūrvienībām, kas veic sauszemes, jūras, gaisa robežas apsardzību vai izvēlēties kinologa profesiju.

Jau mācoties Valsts robežsardzes koledžā, kadetiem ir iespēja apmeklēt fakultatīvās nodarbības Kinoloģijas centrā, kur viņi var gūt priekšstatu par kinologa profesiju un pamatzināšanas par Kinoloģijas dienestu. Izzinot potenciālās profesijas saturu, darba pienākumus un apstākļus, topošie robežsargi var pieņemt svarīgu un atbildīgu lēmumu par karjeras izvēli.

Ja kadets izvēlas būt par kinologu, tad pēc sekmīgas profesionālās tālākizglītības programmas apguves viņš turpinās dienestu Valsts robežsardzes inspektora - kinologa amatā. Kinologa profesionālā apmācība notiks jau dienesta laikā kopā ar suni, periodiski apmeklējot profesionālās pilnveides kursus Valsts robežsardzes koledžā.

Pagājušā gada nogalē vaislas kuce „Amber” laida pasaulē kucēnu metienu - desmit kucēnus. Valsts robežsardzes koledžas Kinoloģijas dienesta priekšnieks pulkvedis U.Barkāns informē, ka šobrīd kadetiem ir lieliska iespēja iepazīties ar kucēniem un veidot kontaktu, jo kucēnus piesaistīs tiem kadetiem, kuri plāno kļūt par kinologiem pēc profesionālās tālākizglītības programmas absolvēšanas, bet pārējos kucēnus sadalīs pa Valsts robežsardzes teritoriālajām pārvaldēm.

Mācībām Valsts robežsardzes koledžā uzņem jauniešus ar vidējo izglītību. Robežsarga profesijas apguvei nepieciešams viens gads. Pēc sekmīgas profesionālās tālākizglītības programmas apguves tiek piešķirta kvalifikācija inspektors un nodrošināta dienesta vieta Valsts robežsardzē.

Sāc un attīsti savu karjeru Valsts robežsardzē!

Labs saturs
2
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU