DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
08. februārī, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Tieslietas

I.Lībiņa-Egnere Ukrainas tieslietu ministram pauž atbalstu tiesiskuma stiprināšanas jomā

Trešdien, 8. februārī,  tieslietu ministre Inese Lībiņa-Egnere attālināti ar Ukrainas tieslietu ministru Denisu Maļusku un Ukrainas Tieslietu ministrijas pārstāvjiem pārrunāja esošo situāciju kara skartajā Ukrainā un tiesiskuma stiprināšanas būtisko nozīmi.

Tikšanās laikā I.Lībiņa-Egnere pauda stingru nosodījumu Krievijas  uzsāktajam karam Ukrainā un apliecināja atbalsta sniegšanu Ukrainai, saucot pie atbildības kara noziegumu veicējus. Tieslietu ministre I.Lībiņa-Egnere norāda: “Mēs turpināsim aktīvi pilnveidot Eiropas Savienības un Eiropas Padomes dienas kārtību, lai rastu vienotus risinājumus Ukrainas atbalstam un Krievijas kā agresorvalsts saukšanai pie atbildības. Latvijas prezidentūras Eiropas Padomes Ministru komitejā ietvaros mēs Rīgā organizēsim tieslietu ministru konferenci, kas būs veltīta īpaši Ukrainai svarīgiem jautājumiem tieslietu jomā. Tie būs jautājumi par sankcijās iesaldēto līdzekļu izmantošanu, kompensācijas mehānismu un citām iniciatīvām.”

Ukrainas Tieslietu ministrijas pārstāvji sarunā augsti novērtēja Latviju kā uzticamu partneri, kas pašreizējos kara apstākļos atbalsta Ukrainu gan ar militāro un humāno palīdzību. Tāpat arī Ukrainas tieslietu ministrija pateicās par Latvijas atbalstu Ukrainai Krievijas noziegumu izmeklēšanā, tribunāla izveidē, kā arī iesaldēto Krievijas aktīvu konfiskācijas jautājumā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU