DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
03. februārī, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

Svētdien noslēgsies brīvprātīgo pieteikšanās dalībai svētkos

XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku rīkotāji saistībā ar lielo interesi jau šonedēļ, divas nedēļas pirms sākotnēji noteiktā termiņa, noslēgs brīvprātīgo pieteikšanās iespēju. Elektroniskie pieteikumi brīvprātīgajam darbam tiks pieņemti līdz 5. februāra plkst. 23:59.

“Esam ļoti pateicīgi visiem, kas izvēlējušies kļūt par Svētku brīvprātīgajiem! Salīdzinājumā ar iepriekšējiem Svētkiem aktivitāte un interese ir būtiski pieaugusi. Cilvēku motivācija ir visdažadākā - tie ir bijušie dziesmusvētku kustības dalībnieki, kuri šogad nepiedalās, bet vēlas palīdzēt kā brīvprātīgie Svētku tapšanā; iedzīvotāji, kuriem ir liela vēlme izzināt Svētkus no rīkotāju, nevis skatītāju puses. Seniori bieži atzīmē, ka, beidzoties aktīvajām darba gaitām, ir vairāk brīva laika un enerģijas, tāpēc var sniegt savu pienesumu Svētku veiksmīgai norisei,” stāsta Svētku brīvprātīgo koordinatore Monta Tīģere.

40% no tiem, kas pieteikušies ir jaunieši vecumā no 15 līdz 24 gadiem (saskaņā ar nolikumu 16 gadu vecumam jābūt sasniegtam 1. jūnijā), 15 % - vecumā no 25 līdz 34 gadiem, 16 % - vecumā no 35 līdz 44 gadiem, 15 % - vecumā no 45 līdz 54 gadiem. Kopumā ir saņemti vairāk nekā 1500 pieteikumi no iedzīvotājiem vecumā no 15 līdz 82 gadiem.

Svētkos paredzēts iesaistīt ap 1000 brīvprātīgo. Pieteikšanās tika uzsākta 23. janvārī. Dziesmu un deju svētkos brīvprātīgie sāks darboties jau pirmssvētku periodā, bet visaktīvāk tiks iesaistīti organizatoriskajos procesos Svētku laikā - no 30. jūnija līdz 9. jūlijam. Pieteikties Svētku brīvprātīgā darbam var, aizpildot elektronisku anketu Svētku mājaslapas dziesmusvetki.lv sadaļā IESAISTIES. Pieteikties tiek aicinātas personas vecumā no 16 gadiem (personām no 16 līdz 18 gadiem būs nepieciešama vecāku atļauja), ar labām latviešu valodas zināšanām, (atsevišķiem papildus darbiem – arī ar angļu un citu svešvalodu zināšanām). Potenciālajam brīvprātīgajam jābūt gatavam veltīt 20 līdz 40 stundas brīvprātīgā darba veikšanai, kas pakārtotas Svētku rīkotāju sastādītajam grafikam. Brīvprātīgo atlase notiks divās kārtās - anketu izvērtēšana un klātienes intervija.

XXVII Vispārējie latviešu Dziesmu un XVII Deju svētki Rīgu pieskandinās no 2023. gada 30. Jūnija līdz 9. jūlijam, to galvenais akcents būs Dziesmusvētku tradīcijas 150 gadu jubileja. Svētkus organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs, kas ir Kultūras ministrijas padotībā esošā valsts iestāde, atbalsta lieldraugi Latvijas Mobilais Telefons (LMT), Elektrum, kā arī atbalstītāji Swedbank, Rimi, Food Union un Kārums, Orkla, Circle K Latvia, Latvijas Finieris, Dzintars, Bolt, DHL, Coffee Address, padomdevējs - Pasaules dabas fonds.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI