DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
31. janvārī, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Speciālo operāciju pavēlniecības komandiera amatā stājas jūras kapteinis Andrejs Zaburdajevs

Otrdien, 31. janvārī, Nacionālo bruņoto spēku Speciālo operāciju pavēlniecības komandiera svinīgajā maiņas ceremonijā amatā stājās jūras kapteinis Andrejs Zaburdajevs, nomainot līdzšinējo komandieri pulkvedi Normundu Aleksi.

Speciālo operāciju pavēlniecības komandiera maiņas svinīgo ceremoniju apmeklēja Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Eglīts, Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš, kā arī citi aicinātie viesi.

“Speciālo operāciju spēki ir viens no valsts aizsardzības stūrakmeņiem. Tāpēc jo īpaši nozīmīgi, ka mūsu bruņoto spēku elitārāko struktūru vadībā ir komandieri, kuriem ir nepieciešamā pieredze, īpašības un prasme. Pulkvedis N. Aleksis ir lieliski ticis galā ar uzticētajiem pienākumiem, un man nav šaubu, ka jūras kapteiņa A. Zaburdajeva vadībā Speciālo operāciju pavēlniecība turpinās sekmīgi attīstīties,” uzsvēra J. Eglīts.

Pulkvedis Normunds Aleksis Speciālo operāciju pavēlniecības komandiera amatā stājās 2019. gada 13. jūnijā. Komandiera amatā pulkvedis N. Aleksis turpināja vadīt un nodarbojās ar tikko izveidoto Speciālo operāciju pavēlniecības struktūras attīstību un dokumentālās bāzes sakārtošanu, pilnveidoja esošo infrastruktūru, veicināja Nacionālo bruņoto spēku un Speciālo operāciju pavēlniecības starptautisko atpazīstamību, kā arī uzlaboja sadarbību ar starptautiskajiem partneriem.

Savukārt jūras kapteinis Andrejs Zaburdajevs dienestu Nacionālajos bruņotajos spēkus uzsāka 1996. gada 22. oktobrī Speciālo uzdevumu vienībā. Laika posmā no 2011. līdz 2015. gadam viņš pildīja Speciālo uzdevumu vienības komandiera amatu. Savukārt no 2019. līdz 2020. gadam viņš piedalījās starptautiskajā operācijā un līdz šim pildīja Nacionālo bruņoto spēku vienību pārrauga spēku aizsardzības un drošības jautājumos amatu, paralēli pildot arī Zemessardzes Speciālo uzdevumu vienības komandiera amata pienākumus.

Militāro izglītību jūras kapteinis A. Zaburdajevs ieguvis un papildinājis kā Latvijā, tā ārvalstīs. Dienesta laikā A. Zaburdajevs ir apbalvots ar Aizsardzības ministrijas un Nacionālo bruņoto spēku apbalvojumiem par teicamu dienestu un ieguldījumu Nacionālo bruņoto spēku attīstībā. Tāpat turpmākajā dienestā līdz 2019. gadam A. Zaburdajevs piedalījies doktrīnu izstrādē un kā instruktors sniedzis atbalstu Lietuvas kara akadēmijā, nodrošinot vidējā līmeņa virsnieku apmācību brigādes līmeņa operāciju plānošanā.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU