DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
31. janvārī, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ekonomika

AS “RECIPE PLUS” gūst izšķirošu ietekmi pār veterināro zāļu un preču vairumtirdzniecības uzņēmumu

25. janvārī Konkurences padome (KP) pieņēma lēmumu atļaut AS “RECIPE PLUS” iegūt izšķirošu ietekmi pār SIA “NOVUS VET”. KP nekonstatēja būtisku kaitējumu konkurencei, tāpēc lēma par darījuma atļaušanu.

AS “RECIPE PLUS” darbojas kā zāļu lieltirgotava, pamatā vairumtirdzniecībā pārdodot humānos medikamentus, kā arī nelielos apjomos veterinārās zāles. Ar AS “RECIPE PLUS” saistītā uzņēmuma AS “SENATOR FARM APTIEKAS” pamatdarbība ir farmaceitisko izstrādājumu, medicīnas un ortopēdisko preču mazumtirdzniecība aptiekās. Vienlaikus daļā šo aptieku tiek tirgotas arī veterinārās zāles, dzīvnieku barība un papildbarība, kā arī citas veterinārās preces. Turpretī SIA “NOVUS VET“ ir holdingkompānija, ar kuru saistītie uzņēmumi - SIA “VETIMPEX“ un UAB “VETA“ - ir veterināro zāļu un preču vairumtirdzniecības uzņēmumi, kas saviem klientiem piedāvā veterinārās zāles, barību, papildbarību, veterināros līdzekļus dažādu problēmu novēršanai, dezinfekcijas un kopšanas līdzekļus, kā arī citas preces.

Tādējādi apvienošanās rezultātā tiek ietekmēts veterināro zāļu, barības un citu veterināro preču vairumtirdzniecības un mazumtirdzniecības tirgus Latvijā. Izvērtējot uzņēmumu sniegto un KP rīcībā esošo informāciju, KP secina, ka apvienošanās rezultātā būtiski nemainīsies tirgus struktūra, nemazināsies konkurence un neizveidosies vai nenostiprināsies dominējošais stāvoklis ietekmētajā tirgū Latvijā, kurā darbojas apvienošanās dalībnieki. Tāpēc apvienošanās darījums ir atļaujams.

Lai nepieļautu būtisku konkurences samazināšanos uzņēmumu apvienošanās rezultātā, apvienošanās darījumiem, kas atbilst Konkurences likumā noteiktajiem kritērijiem, nepieciešama Konkurences padomes atļauja. Tādējādi Konkurences padome nodrošina valstisku kontroli pār tirgu koncentrēšanos, lai neveidojas tādas strukturālas izmaiņas, kuru rezultātā patērētājiem ilgtermiņā tiek ierobežotas izvēles iespējas vai preces un pakalpojumi jāiegādājas par nekonkurētspējīgu cenu. Plašāka informācija par apvienošanās kontroli Latvijā pieejama Konkurences padomes tīmekļvietnes sadaļā “Tirgus dalībnieku apvienošanās”.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU