DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
18. janvārī, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

VARAM: piešķirts finansējums pašvaldībām Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta nodrošināšanai par 2022. gada decembri

Ministru Kabinets (MK) šīs nedēļas sēdē apstiprināja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) rīkojuma projektu "Par finanšu līdzekļu piešķiršanu no valsts budžeta programmas "Finansējums Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā noteikto pasākumu īstenošanai"" kas paredz finanšu līdzekļu piešķiršanu, lai nodrošinātu pašvaldību izdevumu segšanu par 2022. gada decembri, kas saistīti ar atbalsta nodrošināšanu Ukrainas civiliedzīvotājiem. Tādējādi noteikta kopējā finansējuma summa no valsts budžeta programmas "Finansējums Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumā noteikto pasākumu īstenošanai", 4 617 897 eiro apmērā.

Ministrijas izstrādātais MK rīkojuma projekts nepieciešams, lai nodrošinātu pašvaldībām izdevumu kompensēšanu par 2022. gada decembri, kas tām radušies, sniedzot atbalstu Ukrainas civiliedzīvotājiem,  tai skaitā izmitināšanas un ēdināšanas nodrošināšanai (primārā atbalsta sniegšanai, kā arī atlīdzībai fiziskām un juridiskām personām par Ukrainas civiliedzīvotāju izmitināšanu), sociālā atbalsta nodrošināšanai, izglītības nodrošināšanai, pārvaldes pakalpojumu pieteikšanas atbalstam, vienotu valsts un pašvaldību sniegtā atbalsta koordinācijas punktu darbības nodrošināšanai .

Saskaņā ar Ukrainas civiliedzīvotāju atbalsta likumu, par noteiktiem atbalsta apmēriem un izmaksām lemj Ministru kabinets[1]. No valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem" VARAM tika piešķirts finansējums 54 263 073,67 eiro apmērā, lai reizi mēnesī pašvaldībām kompensētu attiecīgus izdevumus. Nodrošinot atbalstu Ukrainas civiliedzīvotājiem, VARAM, atbilstoši Finanšu ministrijas rīkojumiem, pašvaldībām, jau ir pārskaitījusi finanšu līdzekļus par periodu no februāra līdz novembrim 54 263 073,67 eiro apmērā, lai segtu izdevumus, kas pašvaldībām radušies 2022. gadā, nodrošinot atbalstu Ukrainas civiliedzīvotājiem.

1 Ministru kabineta 2022. gada 3. maija rīkojums Nr. 307 "Par finanšu līdzekļu piešķiršanu no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem"" 1. punktā minēto līdzekļu piešķiršanu.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU