DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
13. janvārī, 2023
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība
1
1

Zemessardzes 2. Vidzemes brigāde saņem pirmos bruņutransportierus “Patria” 6x6

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

FOTO: štāba virsseržants Gatis Indrēvics, Aizsardzības ministrija.

Nākamajā nedēļā Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes 22. kaujas nodrošinājuma bataljons saņems pirmos  bruņutransportierus “Patria” 6x6.

“Patria” 6x6 būs nozīmīgs elements kājnieku kaujas spēju pilnveidē un stiprināšanā, jo bruņutransportieris galvenokārt ir paredzēts kājnieku un cita personāla drošai pārvadāšanai operāciju rajonā. “Patria” 6x6 ir kaujas transportlīdzeklis, kas ir bruņots, mobils un ātrs, kā arī spējīgs pārvietoties un uzsākt kustību dažādos apvidos un tas būtiski paaugstina mobilitātes spēju vienībās.

Šobrīd Vidzemes brigādes karavīri un zemessargi piedalās apmācībā, kur gūst nepieciešamās zināšanas, lai pilnvērtīgi vadītu un spētu uzturēt šos bruņutransportierus.

Šī gada laikā plānota jaunās bruņutehnikas piegāde arī citos Vidzemes brigādes bataljonos.

“Patria” 6x6 projekts Latvijai ir nozīmīgs gan no aizsardzības spēju, gan tautsaimniecības attīstības viedokļa. Kopš pagājušā gada marta Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tostarp Zemessardzei, paredzētie “Patria” 6x6 tiek daļēji komplektēti Cēsīs esošajā Latvijas uzņēmumā SIA “Defence Partnership Latvia”.

2. Vidzemes brigādes vienību aprīkošana ar bruņutransportieriem “Patria” 6x6 būtiski stiprinās Nacionālo bruņoto spēku mobilitāti, savukārt pašmāju uzņēmumiem ir sniegta iespēja veicināt savu atpazīstamību un konkurētspēju starptautiskā līmenī.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI