DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
12. janvārī, 2023
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

Satiksmes ministrs Jānis Vitenbergs: nozares attīstības plānam jābalstās uz sadarbību un jākalpo iedzīvotāju interesēm

Šodien, 11. janvārī, satiksmes ministrs Jānis Vitenbergs tikās ar nozares pārstāvjiem un sociālajiem partneriem, lai diskutētu par Satiksmes ministrijas izstrādāto valdības rīcības plāna projektu. Tikšanās dalībnieki izklāstīja savus priekšlikumus sekmīgai nozares attīstībai un bija vienisprātis, ka nepieciešama visu iesaistīto pušu konstruktīva sadarbība.

“Valdības rīcības plānā iekļautajiem pasākumiem, kas attiecas uz satiksmes nozari, ir jākalpo par nozares attīstības platformu nākamajiem četriem gadiem un man ir svarīgi, lai ministrija un nozares strādātu kopā. Mūsu mērķis ir izveidot videi draudzīgu, mūsdienīgu, iedzīvotājiem ērtu un pieejamu sabiedrisko transportu, stiprinot dzelzceļu kā sabiedriskā transporta mugurkaulu. Tikpat svarīgi ir uzlabot reģionālo un vietējo autoceļu kvalitāti, kā arī attīstīt drošu mikromobilitātes infrastruktūru,” uzsver Jānis Vitenbergs.

Vitenbergs atzīmēja, ka šī brīža ģeopolitiskajā situācijā, mums ir jāīsteno projekti, kas nodrošina savienojamību ar Eiropas transporta infrastruktūras tīklu. Tas vienlaikus ir gan drošības, gan valsts tautsaimnieciskās attīstības priekšnosacījums. Tāpat viņš uzsvēra, ka jāturpina darbs, lai nodrošinātu kvalitatīva interneta pieejamību visā valsts teritorijā un stiprinātu drošību elektronisko sakaru jomā.

Viņš akcentēja, ka situācijā, kad nozares attīstībai pieejamie finanšu resursi ir ierobežoti, ministrijai un nozarēm ir jāvienojas par prioritārajiem virzieniem. “Papildus valsts budžetam, nozaru ilgtspējīgu attīstību veicinās pieejamais Eiropas Savienības (ES) fondu finansējums. Satiksmes ministrija ir sagatavojusi pasākumu plānu, lai ES fondu finansējums dotu pienesumu nosprausto mērķu sasniegšanai,” atzīmē ministrs.

Diskusijā par valdības rīcības plāna projektu piedalījās Satiksmes ministrijas vadība un nozares partneri Latvijas Pasažieru pārvadātāju asociācija, Latvijas ceļu būvētājs, Latvijas Aviācijas asociācija, Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija, Latvijas Sabiedrisko pakalpojumu un Transporta darbinieku arodbiedrība, Latvijas Pašvaldību savienība, Latvijas Stividorkompāniju asociācija un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU