DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
20. decembrī, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Satiksme

Vairākām pašvaldībām nodos valstij piederošos vietējas nozīmes autoceļus

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Ministru kabinets otrdien, 20. decembrī, atbalstīja Satiksmes ministrijas (SM) priekšlikumus par valsts vietējās nozīmes autoceļu nodošanu Valmieras, Limbažu, Ventspils un Krāslavas novada pašvaldību īpašumā turpmākai to apsaimniekošanai.

Valmieras novada pašvaldības īpašumā nodos valstij piederošo autoceļu Kauguru pagastā V185 “Kauguri-Ozolkalni”

Limbažu novada pašvaldība savā īpašumā pārņems autoceļus Salacgrīvas pagastā – V144 “Salacgrīva-Vecsalaca” ceļa posmu un autoceļu V152 “Pievedceļš Korģenei”.

Savukārt Ventspils novada pašvaldības īpašumā valsts nodos vairākus autoceļus. Tārgales pagastā tie būs V1331 “Tārgale-Zīles”, V1332 “Pievedceļš Liepenei”, V1333 “Pievedceļš Ovīšiem”, V1334 “Pievedceļš Lūžņai”, V1335 “Pievedceļš Miķeļbākai” un V1336 “Pievedceļš Ķesteriem”. Ances pagastā Ventspils novada pašvaldība savā īpašumā pārņems autoceļu V1339 “Ance-Trumpi”, Ziru pagastā – V1349 “Pievedceļš Vendzavām”,  Piltenes pagastā  – V1352 “Piltenes pansionāta ceļš”, bet Popes pagastā tiks pārņemti autoceļi V1354 “Pope-Zetiņkalni” un V1355 “Pievedceļš Popes estrādei”.

Arī Krāslavas novada pašvaldības īpašumā nonāks divi ceļi. Pašvaldība pārņems autoceļus Robežnieku pagastā – V629 “Dunci - Kaženci” un V655 “Pievedceļš Skuķu ciemam”.

Valstij piederošos nekustamos īpašumus – vietējās nozīmes autoceļus – SM nodod pašvaldību īpašumā, lai tādējādi pašvaldības varētu īstenot to autonomās funkcijas, piesaistīt Eiropas savienības finansējumu ceļu uzlabošanai, kā arī radīt darbavietas un veicināt privāto investīciju piesaisti.

SM ar pašvaldībām plaši apspriedusi iniciatīvu par valsts vietējo ceļu nodošanu pašvaldību īpašumā un apsaimniekošanā, par to piešķirot papildu mērķdotācijas finansējumu. Lai šo iniciatīvu īstenotu, pēc ministrijas ierosinājuma Ministru kabinets nolēma pašvaldībām, kas pārņem savā īpašumā valsts vietējo autoceļu vai tā posmu, piešķirt mērķdotāciju 1560 eiro apmērā par katru pārņemto kilometru uz termiņu ne ilgāku par pieciem gadiem.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI