DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
15. decembrī, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Vide

Valsts meža dienests aicina ziņot par vilku klātbūtnes pazīmēm

Publicitātes attēls

Iestājoties labvēlīgiem sniega apstākļiem, Valsts meža dienests aicina iedzīvotājus ziņot par vilku klātbūtnes pazīmēm, lai iegūtu pēc iespējas plašāku informāciju par vilku izplatību Latvijā. Apkopotā informācija ir būtiska lēmumu pieņemšanā, kas nodrošina medību resursu ilgtspējīgu apsaimniekošanu.

Skaidri un sniegoti laika apstākļi ir īpaši piemēroti dzīvnieku klātbūtnes pazīmju novērošanai. Tādēļ Valsts meža dienests aicina medniekus un citus meža apmeklētājus izmantot iespēju atklāt un ziņot par vilku klātbūtnes pazīmēm - pēdām, ekskrementiem, kā arī atrastiem noplēstiem dzīvniekiem.

Pazīmju fotogrāfiju un GPS koordināšu iesūtīšanai visērtāk var izmantot lietotni “Mednis”, kas bez maksas ir lejupielādējama gan “Android”, gan “Apple iOS” viedtālruņos. Šī lietotne ir savienota ar Valsts meža dienesta informācijas sistēmu “Meža valsts reģistrs”, tādēļ, informācijas ticamības nolūkā, lietotajiem ir nepieciešams autorizēties.

Lai nosūtītu vilku klātbūtnes pazīmes, lietotnē “Mednis” jāatver sadaļa “Novērojumi” un jāatļauj lietotnei uzņemt fotogrāfijas. GPS koordināšu fiksēšanai, viedtālrunī nepieciešams ieslēgt atrašanās vietas noteikšanas funkciju, un vēlams aktivizēt arī mobilo datu pieeju. Tāda pati kārtība ir spēkā, iesniedzot ziņojumu arī par citiem meža dzīvniekiem.

Saskaņā ar Valsts meža dienestā reģistrēto informāciju, līdz 13.12.2022. vilku klātbūtnes pazīmes (nomedīti vilki, pēdas, ekskrementi, noplēsti dzīvnieki, vilku postījumi) konstatētas kvadrantos, kas klāj 50 % no Latvijas teritorijas.

Vilku populācijas apsaimniekošanas mērķis ir saglabāt tās labvēlīgu aizsardzības stāvokli Latvijā neierobežoti ilgā laika posmā un veicināt labvēlīga aizsardzības stāvokļa uzturēšanu Baltijas vilku populācijā. Ir svarīgi nevis noteikt maksimāli pieļaujamo skaitu un dzīvesvietu daudzumu, bet nodrošināt vilka kā vienota un funkcionāla dzīvās dabas komponenta klātbūtni cilvēku apdzīvotās un apsaimniekotās ainavās. Vienlaikus ir būtiski respektēt un veicināt dažādi nodarbinātās sabiedrības dzīves kvalitāti un labklājību.

Valsts meža dienests ir valsts pārvaldes iestāde, kas atrodas zemkopības ministra padotībā. Dienests uzrauga meža apsaimniekošanu un izmantošanu, medības reglamentējošo normatīvo aktu prasību ievērošanu, kā arī īsteno meža uguns apsardzību un uzkrāj informāciju par mežu un tajā notikušo mežsaimniecisko darbību.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU