DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
05. decembrī, 2022
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Drošība

Aizvadītajās dienās ugunsgrēkos cieta 15 cilvēki

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

Aizvadītajās trīs diennaktīs, laika posmā no šī gada 2.decembra plkst. 6.30 līdz 5.decembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 109 izsaukumus – 38 uz ugunsgrēku dzēšanu, 44 uz glābšanas darbiem, bet 27 izsaukumi bija maldinājumi.

Šorīt plkst. 4.51 tika saņemts izsaukums uz Ūdru ielu Daugavpilī, kur deg mājas piebūve, pagrabs, mājas fasāde un garāža 290m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās trīs cilvēki, bet vēl divus evakuēja ugunsdzēsēji glābēji. Plkst. 7.25 ugunsgrēks ir ierobežots un šobrīd notikuma vietā turpinās dzēšanas darbi. Ugunsgrēka ierobežošanas un dzēšanas darbus apgrūtina fakts, ka notikuma vietā ir ļoti blīva apbūve.

Vakar plkst. 22.50 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Altonavas ielu Rīgā, kur deg dzīvojamā māja. Notikuma vietā konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg divstāvu ēkas otrā stāva dzīvoklis un pastāv izplatīšanās draudi uz pārējo ēkas daļu. Ugunsdzēsēji glābēji, ar glābšanas masku palīdzību, no ēkas izglāba septiņus cilvēkus no kuriem seši bija cietuši un nodoti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķiem. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās astoņi cilvēki. Plkst. 00.20 šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks lokalizēts un degšanas platība otrajā stāvā bija 50m2, bet jumts un bēniņi dega 50m2 platībā. Notikuma vietā strādāja 33 ugunsdzēsēji glābēji ar deviņām specializētajām automašīnām. VUGD darbu notikuma vietā noslēdza plkst. 4.03.

Vakar plkst. 16.28 VUGD saņēma izsaukumu uz Miera ielu Alūksnē, kur deg vienstāva dzīvojamā māja. Ierodoties notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg vienstāva dzīvojamā ēka 35m2 platībā, no ēkas pirmā stāva nāk liesmas. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējies viens cilvēks, vēl viens tika izglābts, bet ugunsgrēkā cieta un tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem.  Notikuma vietā strādāja seši Alūksnes daļas  ugunsdzēsēji glābēji. Plkst. 19.35 VUGD darbu notikuma vietā pabeidza.

Sestdien plkst. 17.54 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Aizkraukles novada Aiviekstes pagastu, kur ugunsgrēks izcēlies divstāvu dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka pirmā stāva dzīvoklī deg sadzīves mantas 3m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās pieci cilvēki, no kuriem viens cilvēks bija cietis. Plkst. 19.18 ugunsgrēks likvidēts.

Piektdien plkst. 18.06 saņemts izsaukums Daugavpils ielā Rīgā, kur ugunsgrēks izcēlies piecstāvu dzīvojamā mājā. Notikuma vietā konstatēts, ka no ēkas trešā stāva nāk liesmas. Konstatēts, ka ēkas trešajā stāvā dega dzīvoklis 40m2 platība un ceturtā stāva dzīvokļa grīda 10m2 platībā. No ēkas, ar glābšanas masku palīdzību, ugunsdzēsēji glābēji izglāba 12 cilvēkus, no kuriem seši ugunsgrēkā cieta. Ugunsgrēkā cieta arī viens ugunsdzēsējs glābējs, kurš pēc NMPD apskates darbu turpināja. Plkst. 00.22 darbs notikuma vietā noslēdzās.  

Vakar ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Krāslavas novada Izvaltas pagastu, kur cilvēks atrodas uz ūdenstilpes ledus, un aptuveni 100 metrus no krasta ir ielūzis. Ugunsdzēsēji glābēji, izmantojot glābšanas dēli, cilvēku nogādāja krastā un nodeva to NMPD mediķiem, kuri konstatēja cilvēka nāvi.

Aizvadītajās diennaktīs saņemti 14 izsaukumi, kur dzīvojamo māju dūmvados deg sodrēji. Katru gadu ugunsdzēsēji glābēji dzēš vairāk nekā 500 ugunsgrēkus, kuros netīrītu skursteņu dēļ deg sodrēji dūmvados. Nereti karstums un dzirksteles no dūmvada iekļūst jumta konstrukcijās, izraisot plašu un postošu ugunsgrēku. VUGD atgādina: ievērojiet piesardzību, izmantojot apkures ierīces un iekārtas, kā arī iztīriet sodrējus no skursteņiem!

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI