DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
02. decembrī, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Latvija ir gatava piedalīties Ukrainas atjaunošanas pasākumos

2022.gada 2.decembrī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) Reģionālās attīstības politikas komitejas sanāksmē jautājumā par Ukrainas atjaunošanu uzrunāja komitejas delegātus par Ukrainas reģionālās un pašvaldību pārvaldības stiprināšanu.  

Ministrs Artūrs Toms Plešs: “Krievijas īstenotais karš liek Ukrainai pārdzīvot virkni satricinājumu, kas ir izdarījis spiedienu uz Ukrainas ekonomisko izaugsmi, teritoriālo kohēziju un tās pilsoņu labklājību. Lai atbalstītu atveseļošanas centienus, Ukrainai būs svarīgi turpināt pilnveidot reģionālās attīstības plānošanas un finansēšanas ietvaru. Ukraina ir bijusi Latvijas lielākais partneris attīstības sadarbības jomā, un esam gatavi sniegt savu palīdzību arī ar ekspertīzi ministrijas pārziņas jomās, tai skaitā degradēto un piesārņoto vietu sakopšanā.” 

Latvija ir viena no apņēmīgākajām Ukrainas atbalstītājām, kas sniedz palīdzību visās frontēs – politiskajā, militārajā un humanitārajā. Atbalstu Ukrainai sniedz ne tikai valdība, bet arī pašvaldības, uzņēmumi un NVO. Pašvaldību sniegtais atbalsts ietver finanšu ziedojumus, medicīnisko aprīkojumu, transportlīdzekļus, elektroenerģijas ģeneratorus u.c., pašvaldībām ir būtiska loma atbalsta sniegšanā ukraiņu bēgļiem Latvijā.

Ukrainā tāpat kā Latvijā ir bijusi administratīvi teritoriālā reforma, kā rezultātā abās valstīs ir palielinājusies pašvaldību kapacitāte piesaistīt finansējumu un veikt investīcijas, kā arī nostiprinātas pašvaldību stratēģiskās plānošanas spējas. Pašvaldību savstarpējā sadarbība var uzlabot pašvaldību sniegumu pakalpojumu nodrošināšanai un administratīvo izmaksu efektivitātei. 

Ministrs uzrunas laikā uzsvēra, ka Latvija atbalsta OECD rekomendācijas, kas ietvertas ziņojumā par Ukrainas atjaunošanu. Rekomendācijas paredz nepieciešamību stiprināt pašvaldību spēju izstrādāt un īstenot vietējos rekonstrukcijas projektus, kā arī uzraudzīt to rezultātus. Tāpat rekomendācijas atbalsta nepieciešamību izstrādāt un ieviest pašvaldību kapacitāti stiprinošus pasākumus pašvaldību darbībai būtiskajās jomās, piemēram, iedzīvotāju līdzdalība, teritorijas attīstības uzraudzība, kā arī reģionālās attīstības politikas plānošanā pielietot teritoriālo pieeju. 

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU