DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
28. novembrī, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Latvijas un Izraēlas prezidenti: abas valstis vieno lieliskas attiecības un plašas sadarbības iespējas ekonomikā un citās jomās

28. novembrī Valsts prezidents Egils Levits, uzsākot valsts vizīti Izraēlā, Jeruzalemē tikās ar Izraēlas prezidentu Isāku Hercogu (Isaac Herzog), diplomātisko attiecību 30. gadadienā pārrunājot divpusējās sadarbības paplašināšanu, Eiropas Savienības–Izraēlas dialogu un drošību Eiropā.

Valsts prezidents atzīmēja, ka vizīte Krievijas izraisītā kara Ukrainā dēļ norit izaicinošos, globālās drošības apstākļos, bet dod iespējas tālāku ciešu sadarbības saišu veidošanai, tai skaitā ekonomikā, izglītībā un zinātnē, augsto tehnoloģiju jomā un medicīnas tūrismā.

Izraēlas prezidents uzsvēra, ka Latvija ir īpaši tuva valsts, jo Rīgā dzimusi viņa vecmāmiņa, kura daudz stāstījusi par Latviju. Runājot par abu valstu sadarbības potenciālu, I. Hercogs augstu novērtēja, ka Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) ir tikko atvērusi Latvijas pārstāvniecību Izraēlā, kas varētu veikt lielu ieguldījumu abu valstu tirdzniecības apjoma palielināšanā. Izraēlas prezidents arī izteica interesi izvērst aktīvu sadarbību ar Latviju klimata jomā.

E. Levits uzsvēra, ka ekonomikas ministres un nozīmīgās uzņēmēju delegācijas dalība vizītē norāda uz lielo interesi attīstīt jauna līmeņa aktīvu sadarbību, kas vainagosies gan ar sadarbības memorandu parakstīšanu, gan jaunu kontaktu nodibināšanu. Valsts prezidents arī izteica Latvijas interesi izvērst dialogu, ko paver Eiropas Savienības–Izraēlas asociācijas padomes nesenā tikšanās.

Pārrunājot drošības situāciju Eiropā un Krievijas karu Ukrainā, Valsts prezidents norādīja, ka visu demokrātisko valstu interesēs ir sniegt atbalstu Ukrainai un likt Krievijai atbildēt par noziegumiem un starptautisko tiesību pārkāpumiem. I. Hercogs uzsvēra, ka Izraēla sniedz visu iespējamo humāno palīdzību Ukrainai šajā ukraiņu tautai tik traģiskajā laikā.

Tika atzīmēta arī diasporas loma labu attiecību un sadarbības kontaktu veicināšanā.

Valsts prezidents norādīja, ka Latvijā holokausta upuri tiek ikgadēji valsts līmenī pieminēti atceres dienās. Tāpat holokausta izpētē un izglītībā valsts ieguldījusi atbilstošas pūles un resursus.

Jāpiebilst, ka Valsts prezidentu vizītē pavada arī dzīvesbiedre Andra Levite, ekonomikas ministre, Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre, universitāšu un slimnīcu pārstāvji, LIAA vadītājs un 50 dažādu nozaru uzņēmēji.

Valsts prezidenta dzīvesbiedre Andra Levite tikās ar Izraēlas prezidenta dzīvesbiedri. Vēlāk Telavivā A. Levite apmeklēs pasaulē plaši atzīto Šēbas medicīnas centru, kā arī Šneidera bērnu slimnīcu, dibinot sadarbību ar Latvijas partneriem.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU