DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
08. novembrī, 2022
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra

Valdība apstiprina atlīdzības apmēru autoriem un izdevējiem par darbu kopēšanu uz papīra skolās un bibliotēkās

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

8. novembra sēdē Ministru kabinets izskatīja Kultūras ministrijas (KM) sagatavoto informatīvo ziņojumu par reprogrāfiskās reproducēšanas atlīdzības apmēru 2023., 2024. un 2025. gadā.

Valdība atbalstīja ziņojumā iekļauto vienošanos starp komisiju, kas pārstāv valsts pārvaldi1, un biedrību “LATREPRO”, kas pārvalda reprogrāfiskās reproducēšanas tiesības. Vienošanās nosaka kopējo finansējuma apmēru atlīdzībām autoriem un izdevējiem par reprogrāfisko reproducēšanu, kas tiek veikta skolās un bibliotēkās – 151 964 eiro gadā turpmāko 3 gadu periodā.

Reprogrāfiskā reproducēšana ir ar autortiesībām aizsargātu publicētu darbu kopēšana uz papīra, kā arī skenēšana. Autortiesību likums nosaka, ka autori un izdevēji ir tiesīgi saņemt taisnīgu atlīdzību par darbu kopēšanu personīgai lietošanai, kas jāmaksā tiem kopēšanas iekārtu īpašniekiem, kuri nodrošina kopēšanas pakalpojumus citām personām. Par kopēšanu, kas tiek veikta publiskajās iestādēs - skolās un bibliotēkās, atlīdzību maksā valsts, reizi trīs gados komisijai, kas pārstāv valsts pārvaldi, un biedrībai “LATREPRO”, kas pārstāv tiesību īpašniekus, vienojoties par izmaksājamo atlīdzību summu.

Biedrība “LATREPRO” kopš 2014. gada saskaņā ar KM atļauju veic grāmatu un preses izdevumu autoru un izdevēju mantisko tiesību kolektīvo pārvaldījumu, kopš 2017. gada saņem valsts finansējumu atlīdzībām par reprogrāfisko reproducēšanu un nodrošina to izmaksu autoriem un izdevējiem.

1 Komisija izveidota ar MK 10.09.2014. rīkojumu Nr. 490 „Par komisiju atlīdzības noteikšanai par reprogrāfisko reproducēšanu” (aktualizēts 06.09.2019.); tās sastāvā iekļauti pārstāvji no Kultūras ministrijas, Izglītības un zinātnes ministrijas, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, Tieslietu ministrijas, Finanšu ministrijas.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI