DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
04. novembrī, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Kultūra
1
1

Valsts svētku programma Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā 11. un 18. novembrī

FOTO: Edijs Pālens, LETA

Latvijas Nacionālais vēstures muzejs (Brīvības bulvārī 32) valsts svētkos tradicionāli piedāvā īpašu programmu, kas ļauj apjaust vēsturisko notikumu nozīmi un bagātina kopējo patriotisko noskaņu. Valsts svētku dienās ieeja muzejā bez maksas.

11. novembris, Lāčplēša diena sāksies vēl pirms muzeja ekspozīciju darba laika – plkst. 9.30 – ar videoreporāžu muzeja Facebook lapā (facebook.com/LNVMuzejs), kurā būs skatāma Lāčplēša Kara ordeņa svinīga novietošana izstādes vitrīnā līdz ar īsu stāstījumu par tā izveidošanu, apbalvošanas kārtību un Lāčplēša dienas atzīmēšanas tradīcijām.

No plkst. 10.00 līdz plkst. 18.00 muzejs būs atvērts Latvijas armijas ģenerāļa Jāņa Baloža Lāčplēša Kara ordeņa pilna komplekta, muzeja ekspozīciju un izstāžu klātienes apskatei, liekot ikvienam aizdomāties par varonības jēdzienu un tās nozīmi Latvijas Neatkarības kara laikā, kā arī mūsdienu notikumu kontekstā.

Vairāk un plašāk par Lāčplēša dienas vēsturi varēs uzzināt ekskursijās Lāčplēša Kara ordeņa izstādē kopā ar LNVM Numismātikas nodaļas speciālistiem (sākums plkst. 16.00 un plkst. 17.00). Tradicionālo stāstījumu par Lāčplēša Kara ordeni šogad papildinās iespēja aplūkot kafijas servīzi ar Lāčplēša Kara ordeņa simboliku, kas fabrikā “M.S. Kuzņecovs” 1939. gadā izgatavota pēc LKO kavaliera Jāzepa Sikoras pasūtījuma un kuru viņa mazmeita Inta Sikora ar ģimeni Latvijas Nacionālajam vēstures muzejam uzdāvināja 2022. gada sākumā.

Turpinot valstiski būtisku notikumu atceri, 12. novembrī plkst. 12.00 izstādē “Latvijas valsts dibinātāji un dibināšana” notiks ekskursija.
Tās vadītājs LNVM pētnieks Arnis Strazdiņš stāstīs par sarežģītajiem militāri politiskajiem apstākļiem, kādos notika valsts dibināšana tālajā 1918. gadā, par svinīgās valsts dibināšanas sēdes norises aizkulisēm, kā arī rosinās iepazīt tuvāk Latvijas valsts dibinātājus un viņu tālākos likteņus pēc 1918. gada. (Dalības maksa ekskursijā – ieejas biļete muzejā.)

18. novembrī – Latvijas Republikas proklamēšanas dienā – muzejs arī šogad būs  atvērts apmeklētājiem, dodot iespēju izzināt un piedzīvot Latvijas valsts dibināšanas laikmetu un vēsturiskās personības.

  • No plkst. 10.00 līdz plkst. 18.00 interesenti aicināti iesaistīties dažādos pasākumos:
  • Plkst. 11.00 ekskursija izstādē “Latvijas valsts dibinātāji un dibināšana”.
  • Plkst. 12.00 un 15.00 nodarbība ģimenēm ar bērniem “Mana Latvija”.
  • Plkst. 13.00 un 16.00 ekskursija izstādē “Satversme 100+”.
  • Plkst. 14.00 ekskursija ekspozīcijas daļā “Latvijas Republika 1918.–1940.”.
  • Plkst. 12.00, 14.00, 16.00 teatrāla uzdevuma “Latviju dibināsim rīt” videoieraksts.

Tāpat varēs apskatīt Latvijas vēstures ekspozīcijas, jaunāko muzeja izstādi “Satversme 100+” un izstādes “Krāsainā Latvija”, “Nauda Latvijā”, “Krimplēnmānija – modes kliedziens padomju garderobē”.

Labs saturs
1
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU