DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
04. novembrī, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Vide

ANO Klimata konferencē lems par tālākiem soļiem klimatneitralitātes sasniegšanā

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas delegācija  piedalīsies Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Vispārējās konvencijas par klimata pārmaiņām 27. sanāksmē jeb COP27, lai pārstāvētu Latvijas intereses un piedalītos ambiciozāku lēmumu pieņemšanā klimata pārmaiņu mazināšanā un turpinātu darbu pie Parīzes nolīguma īstenošanas nosacījumiem.  

Klimata pārmaiņu konference notiks no 6. līdz 18. novembrim Ēģiptē, Šarm el šeihā un tās mērķis ir pāriet no plānošanas uz rīcību, lai lemtu par drosmīgiem globāliem soļiem klimata pārmaiņu mazināšanā. Saskaroties ar pieaugošo enerģētikas krīzi, rekordlielu siltumnīcefekta gāzu koncentrāciju un pieaugošiem ārkārtējiem laikapstākļiem, COP27 cenšas atjaunot solidaritāti starp valstīm, lai turpinātu darbu pie Parīzes nolīguma īstenošanas nosacījumiem. 

Jau iepriekš Eiropas Savienības vides ministru sanāksmēs ministrs Artūrs Toms Plešs, paužot Latvijas pozīciju, ir norādījis, ka klimata pārmaiņu mazināšana ir ES drošības un izaugsmes jautājums un ambīcijām klimata jomā jābūt lielākām, visām valstīm jāuzņemas ambiciozākas saistības, lai globālās temperatūras kāpums nepārsniegtu 1,5°C robežu.  

COP 27 tematiskās dienās aptver finanšu, zinātnes, jaunatnes un sabiedrības iesaisti, dabas, enerģētikas, ūdens, bioloģiskās daudzveidības, risinājumu un citas tematiskās jomas divu nedēļu garumā. Konferencē piedalās 197 valstis, kas ir ANO Vispārējās konvencijas par klimata pārmaiņām līgumslēdzējas puses kā arī dažādu organizāciju, – uzņēmēju, nevalstiskā sektora un plašsaziņas līdzekļu pārstāvji.  

Iepriekšējā ANO Klimata konferencē COP26 Glāzgovā klātesošie atkārtoti apstiprināja ilgtermiņa globālo mērķi saskaņā ar konvenciju un temperatūras ierobežošanas mērķi saskaņā ar Parīzes nolīgumu un atzina, ka ir jāveic steidzami pasākumi, lai globālās temperatūras kāpums nepārsniegtu 1,5°C robežu.  

Latviju ministru un ekspertu sarunās no 6. līdz 18.novembrim novembrim pārstāv vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs un eksperti no ministrijas Klimata pārmaiņu departamenta 

COP27 mājas lapa šeit  https://cop27.eg/#/  

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU