DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
01. novembrī, 2022
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Pašvaldības

Autobuss ar ziedojumiem uzsācis ceļu uz Izjumu Ukrainā

Publicēts pirms gada. Izvērtē satura aktualitāti! >>

2022. gada 1. novembrī uz ilggadējo Tukuma novada pašvaldības sadraudzības pilsētu Izjumu, Ukrainā uzsāk ceļu autobuss ar pašvaldības, novada iedzīvotāju un uzņēmēju ziedojumiem, kas, tuvojoties ziemai, paredzēti pilsētas iedzīvotāju atbalstam.

Lai Izjumas iedzīvotāji pēc iespējas ātrāk varētu atgriezties humānos apstākļos, tuvojoties aukstajam rudens un ziemas periodam, nepilnu mēnesi, no 1. līdz 27. oktobrim, pašvaldība ikvienu interesentu aicināja pēc iespējas ziedot nepieciešamās preces vai naudu preču iegādei.

Kā iepriekš vēstīts, Tukuma sadraudzības pilsēta Izjuma ir atbrīvota no krievu bruņotajiem spēkiem. Pilsētas iedzīvotāji sāk atgriezties savās mājās – savā dzimtenē un saskaras ar šaušalīgajām kara izraisītajām sekām. Daudzviet pilsētā vēl joprojām nav atjaunota elektrības un siltuma padeve, visapkārt ir sprādzienu izrobotas mājas un izdangāti ceļi.

Tuvojoties aukstajam rudens un ziemas periodam, un, lai Izjumas iedzīvotāji pēc iespējas ātrāk varētu atgriezties humānos apstākļos, nepilnu mēnesi, no 1. līdz 27. oktobrim, pašvaldība ikvienu interesentu aicināja pēc iespējas ziedot nepieciešamās preces vai naudu preču iegādei.

Akcijas laikā tika saziedoti vairāki elektrības ģeneratori, datori un monitori, printeri, virsdrēbes un siltais apģērbs, gultas veļa, higiēnas un sadzīves preces, eļļas radiatori un celtniecības preces. Uz speciāli izveidotu ziedojumu kontu Ukrainas iedzīvotāju atbalstam konkrēti šim mērķim saziedoti 3741 EUR.

Arī Tukuma novada pašvaldība iesaistījās ziedošanas procesā un 4. oktobrī deputāti ārkārtas domes sēdē nolēma piešķirt finansējumu 15 000 EUR apmērā Izjumas civiliedzīvotāju atbalstam – preču iegādei un nogādāšanai uz Ukrainu.  

Tukuma novada domes priekšsēdētājs par akciju: “Aicinājums izskanēja plaši, un bijām ļoti gandarīti, ka atsaukušies tik tiešām, ir gan ļoti daudzi iedzīvotāji, gan novada uzņēmēji! Ar šo, manuprāt, ļoti sirsnīgo soli parādām saviem draugiem no Ukrainas, ka viņi nav vieni – mēs asam tepat, lai palīdzētu un atbalstītu, kā vien spējam. Neskatoties uz visām likstām, kas skar katru no mums, esam saglabājuši to sirsnību un cilvēcību vienam pret otru!”

Tukuma novada domes priekšsēdētājs pašvaldības vārdā saka paldies visiem, kas atsaucās un nesavtīgi iesaistījās aicinājumā atbalstīt un ziedot mūsu draugiem Izjumas pašvaldībā Ukrainā! Vislielāko paldies sakām fondam “Ziedot.lv”, “Twitter” konvojam, SIA “Stiga RM” un personīgi Andrim Ramoliņam par ziedoto autobusu, Ģirtam Krūmiņam par aktīvu iesaistīšanos ziedojuma (autobusa) organizēšanā, SIA “Smārdes AL” un personīgi Romānam Lučko par ziedojuma nogādi uz Ukrainu, kā arī viesiem citiem novadniekiem, uzņēmumiem un organizācijām, kas ziedoja gan tik ļoti nepieciešamās lietas, gan naudu, gan savu laiku un enerģiju ziedojumu saformēšanā nosūtīšanai uz Izjumu. Kopā mēs esam spēks!

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI