DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
31. oktobrī, 2022
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Ārlietas

Diasporas uzņēmēju brokastīs Londonā uzsvars uz plašajām iesaistes iespējām sadarbībā ar Latviju

2022. gada 29. oktobrī Londonā norisinājās biznesa brokastis diasporas uzņēmējiem un nozaru profesionāļiem, kuru mērķis bija veicināt tīklošanos un domapmaiņu, kā arī informēt par notiekošajiem procesiem Latvijā.

Atklāšanā Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica ar klātesošajiem pārrunāja pašreizējās ģeopolitiskās situācijas radītos izaicinājumus, kā arī Latvijas paveikto drošības stiprināšanai un ekonomiskās attīstības veicināšanai. Parlamentārā sekretāre uzsvēra, ka Latvijas dalība NATO sniedz pārliecinošu aizsardzību, kā arī veido drošu vidi investīcijām un uzņēmējdarbības attīstībai. Kalniņa-Lukaševica informēja arī par Latvijas sniegto būtisko atbalstu Ukrainai, tai skaitā sadarbību ar Ukrainas uzņēmēju organizācijām.

Latvijas Bankas Monetārās politikas pārvaldes vadītāja vietnieks Mārtiņš Bitāns sniedza pārskatu par makroekonomisko situāciju Latvijā un ģeopolitisko apstākļu ietekmi uz makroekonomiskajiem rādītājiem, kā arī primāri veicamajiem pasākumiem, lai mazinātu inflāciju un atjaunotu valsts ekonomisko izaugsmi.

Ekonomikas ministres biroja vadītājs Artūrs Butāns un Ekonomikas ministrijas Uzņēmējdarbības atbalsta departamenta direktore Ilze Lore iepazīstināja ar uzņēmējiem pieejamām valsts atbalsta programmām 2021.–2027. gadam, savukārt LIAA Valsts tēla nodaļas vadītāja Zane Biteniece informēja par LIAA galvenajām prioritātēm. Z. Biteniece prezentēja jaunizveidoto Latvijas tēla vēstnešu programmu, kurā tiek aicināti iesaistīties ārpus Latvijas dzīvojošie un strādājošie Latvijas profesionāļi.

Pasākuma dalībnieki arī uzzināja par uzņēmējiem pieejamiem vairāk nekā 40 atbalsta mehānismiem, tai skaitā uzņemšanu biznesa inkubatoros, kas sniedz nepieciešamo atbalstu biznesa idejas īstenošanai un uzņēmuma izveidošanai.

Tikšanās laikā tika pieteikta 2023. gada biznesa veicināšanas konference “Spotlight Latvia”, kuru organizē Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forums (PLEIF), ASV Tirdzniecības kamera, Pasaules brīvo latviešu apvienība (PBLA) un Amerikas latviešu apvienības sadarbībā ar LIAA un kuru finansiāli atbalsta Ārlietu ministrija. PBLA priekšsēdis Pēteris Blumbergs aicināja klātesošos sniegt priekšlikumus par nākamajā PLEIF iekļaujamām diskusiju tēmām, kā arī aktīvi iesaistīties PLEIF darbā. Latvijas Eksportētāju asociācijas izpilddirektore Līva Stūrmane iepazīstināja ar asociācijas darbību, uzsverot tās mērķi veicināt Latvijas uzņēmēju eksportspēju. L.Stūrmane iezīmēja veiksmīgus piemērus, kas ļoti skaidri apliecina Latvijas uzņēmēju spēju sasniegt augstākās virsotnes pasaules līmenī. Asociācija vadās pēc moto “Kopā stiprāki!” un strādā, lai apzinātu un atbalstītu uzņēmumus ar augstu eksporta potenciālu, kas ļauj Latvijas vārdam arī turpmāk plaši izskanēt.

Biznesa brokastis Londonā, kuras organizēja Pasaules brīvo latviešu apvienība (PBLA) sadarbībā ar Ārlietu ministriju un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA), norisinājās PLEIF 2022 ietvaros, pulcējot diasporas uzņēmējus un dažādu nozaru speciālistus, lai apspriestu šobrīd aktuālos drošības un ekonomiskos izaicinājumus Baltijas valstīs.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU