DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
07. oktobrī, 2022
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

VID tiešsaistes seminārs par saimnieciskās darbības ieņēmumu kontu

No 2022. gada oktobra saimnieciskās darbības veicējiem, kas ir mikrouzņēmumu nodokļa maksātāji, ir pieejams jauns pakalpojums - saimnieciskās darbības ieņēmumu konts (turpmāk - SDI konts) –, kas ļauj automatizēt nodokļa nomaksu.

Izmantojot SDI kontu, pašnodarbinātajiem mikrouzņēmumu nodokļa (MUN) maksātājiem vairs nebūs jāiesniedz MUN deklarācija, kā arī pašiem vairs nebūs jāaprēķina un jāpārskaita valsts budžetā maksājamā nodokļa summa. Izmantojot SDI kontu, visi saimnieciskās darbības ieņēmumi jāieskaita tajā, un tālākās darbības automātiski veiks banka sadarbībā ar Valsts ieņēmumu dienestu.

Lai iepazīstināt ar jauno risinājumu un atbildētu uz jautājumiem, Valsts ieņēmumu dienests aicina saimnieciskās darbības veicējus – mikrouzņēmuma nodokļa maksātājus – uz tiešsaistes semināru 18.10.2022. no pl. 10.00 VID kontā sociālajā platformā “Youtube”.

Seminārā VID nodokļu speciāliste skaidros šādus jautājumus:

  • Kas ir saimnieciskās darbības ieņēmumu konts un kā ar to strādāt
  • Kā notiek automatizētā nodokļa samaksa un MUN deklarēšana.

Pirms semināra aicinām iepazīties ar informāciju par SDI kontu VID tīmekļvietnes sadaļā  “Nodokļi / Mikrouzņēmumu nodoklis / Saimnieciskās darbības ieņēmumu (SDI) konts”.

Interesenti var pievienot šo pasākumu savam kalendāram šeit: www.vid.gov.lv / Aktualitātes / Notikumi / “Saimnieciskās darbības ieņēmumu konts jeb kā maksāt nodokli vienkāršāk”.

Iepriekšēja reģistrēšanās nav nepieciešama, “Youtube” tiešraide būs pieejama publiski.        

Aktuālā informācija par visiem VID pasākumiem pieejama tīmekļvietnē www.vid.gov,lv sadaļā “Notikumi”.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU