DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
04. oktobrī, 2022
Lasīšanai: 4 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Vide

Sākas pilsētas pļavu talku rudens

Publicitātes foto

Latvijas Dabas fonds sadarbībā ar Rīgas Domi un apkaimju biedrībām turpina Rīgā veidot pilsētas pļavas – savvaļas augu oāzes, kas bagātina pilsētvidi un palīdz saglabāt augu sugas. Šogad paredzēts izveidot 10 jaunas pilsētas pļavas – Ķengaraga promenādē, Čiekurkalnā, Dreiliņkalna pakājē, zālājā Kurzemes prospektā pie Imantas tirgus, Dzirciema ielā pretim Stomatoloģijas institūtam, Jūrmalas gatvē pie LU Botāniskā dārza, Ezermalas ielā pie Ķīšezera, Ēbeļmuižas un Uzvaras parka daļās, kā arī Akmens tilta nogāzēs. Tieši oktobris ir īstais laiks, lai sētu un ierīkotu pļavas! Tāpēc nedēļas nogalēs no 8. oktobra līdz 6. novembrim visi aicināti piedalīties pilsētas pļavu ierīkošanas talkās.

“Par 2022. gada dzīvotni Latvijas Dabas fonds iecēla pilsētu – kā vietu, kur arī mājo daba un kas kļūst arvien nozīmīgāka dabas daudzveidības saglabāšanai. Pilsētas pļavu talkas ir lieliska iespēja katram piedalīties dabas ienešanā pilsētā un padarīt reālu un vērtīgu darbu dabas saglabāšanai kopumā. Pilsētas pļavu rudens talkās aicinām piedalīties visus, kuriem interesē daba, pļavas un ir vēlēšanās padarboties un arī iemācīties ko jaunu,” saka Rūta Sniedze-Kretalova, projekta “Pilsētas pļavas” koordinatore.

Pilsētas pļavu teritorijās talkas tiks rīkotas nedēļas nogalēs, sākot no 8. oktobra līdz 6. novembrim:

  • 8.10. 11.00  Ķengaraga promenāde, sadarbībā ar Mazjumpravas apkaimes biedrību
  • 9.10. 11.00  Rusova iela, sadarbībā ar Čiekurkalna apkaimes biedrību
  • 15.10. 11.00 Dreiliņkalns, sadarbībā ar Purvciema apkaimes biedrību
  • 16.10 11.00 Imantas tirgus, sadarbībā ar Imantas apkaimes biedrību “Annenhof”
  • 21.10 14.20 Jūrmalas gatve, sadarbībā ar Rīgas 34. vidusskolu
  • 22.10. 11.00 Dzirciema iela, sadarbībā ar Iļģuciema biedrību
  • 23.10. 11.00 Ēbeļmuižas parks, sadarbībā ar Ziepniekalna apkaimes biedrību 
  • 29.10. 11.00 Ezermalas iela, sadarbībā ar Mežaparka attīstības biedrību
  • 30.10. 11.00 Uzvaras parks, sadarbībā ar apvienību “Apeirons”
  • 6.11. 11.00 Akmens tilts, sadarbībā ar biedrību  “Pilsēta cilvēkiem”

Talkā Latvijas Dabas fonda eksperti pastāstīs par Gada dzīvotni un to, kāpēc tiek veidotas pilsētas pļavas, kādas sugas tajās tiek sētas un kādas puķes varēs gaidīt. Liela daļa pilsētas pļavās sējamā sēklu materiāla ievākuši seniori, iesaistoties akcijā “Seniori Latvijas pļavu nākotnei”. Latvijas Dabas fonds izsaka vislielāko pateicību akcijas dalībniekiem, kuri skaidri parādīja – dabas saglabāšanā var iesaistīties ikviens.

Talkās kopīgi ar iedzīvotājiem tiks veikta augsnes līdzināšana, nolasot liekās zāles velēnas un nolīdzinot augsni, bet pēc tam iesēts katrai vietai īpaši sagatavots Latvijas savvaļas sēklu maisījums. Talkas noslēgumā paredzēta tēja, uzkodas un sarunas. Dalībniekus aicinām ģērbties atbilstoši laikapstākļiem, jo talkas nav paredzēts atcelt vai pārcelt nelabvēlīgu laikapstākļu gadījumā. Latvijas Dabas fonds ierobežotā daudzumā nodrošinās darba cimdus, grābekļus un ķerru, tomēr talkas dalībnieki aicināti ņemt līdzi arī savus uzskaitītos tehniskos līdzekļus.  

Sīkāka informācija par talku norises vietām meklējama Latvijas Dabas fonda Facebook kontā vai vietnē pilsetasplavas.lv

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU