DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
28. septembrī, 2022
Lasīšanai: 3 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Valsts pārvalde

Pārvaldē samazinājušās rindas uz pakalpojumu saņemšanu

Publicitātes attēls

Vairumā Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (turpmāk – Pārvaldes) nodaļu būtiski samazinājušās rindas uz personu apliecinošu dokumentu  – pases un personas apliecības jeb eID kartes – noformēšanu un saņemšanu, un klienti šobrīd pakalpojumu var saņemt, ilgi negaidot.

Turklāt, lai taupītu klientu laiku, ieviesta iespēja iestāties rindā attālināti, izmantojot Qticket mobilo lietotni. Jaunā iespēja attālināti pieteikt kārtas numuriņu būtiski uzlabo pakalpojuma saņemšanas ērtumu. Lietotnē iespējams tiešsaistē sekot līdzi rindai katrā konkrētajā nodaļā, turklāt pakalpojumu var pieteikt, piemēram, vēl esot mājās vai tuvojoties Pārvaldes nodaļai, tādējādi izvairoties no gaidīšanas rindā pie Pārvaldes nodaļas. Svarīgi pievērst uzmanību tam, ka iestāties rindā attālināti var konkrētā dienā un konkrētā nodaļā 30 minūtes pēc nodaļas atvēršanas un 30 minūtes pirms nodaļa aizvēršanas.

Tāpat Pārvalde atgādina, ka personu apliecinošus dokumentus katru darba dienu visās 29 Pārvaldes nodaļās var noformēt un saņemt 3 veidos.

  • Pirmkārt, pasi un eID karti noformēt un saņemt var rindas kārtībā, t. i., neveicot iepriekšēju pierakstu un dodoties uz nodaļu jebkurā darba dienā.
  • Otrkārt, pasi un eID karti noformēt un saņemt var, piesakoties rindā attālināti konkrētā nodaļā, konkrētā dienā, izmantojot Qticket mobilo lietotni.
  • Treškārt, pasi un eID karti noformēt un saņemt var, veicot iepriekšēju pierakstu uz konkrētu datumu un konkrētu laiku, izmantojot Qticket tiešsaistes pieraksta sistēmā Pārvaldes tīmekļa vietnē www.pmlp.gov.lv vai Qticket mobilajā lietotnē. Pārvalde atgādina, ka iepriekšēja pieraksta laiki ir būtiski samazināti un tāpēc ātri aizpildās. Primāri pakalpojumi katru darba dienu tiek sniegti rindas kārtībā.

Pārvalde aicina klientus neatlikt dokumentu noformēšanu uz nākamo pavasari, lai neveidotos ļoti lielas rindas pēc personu apliecinošajiem dokumentiem, un nākt noformēt dokumentus savlaicīgi – jau tagad. Arī tie klienti, kuriem pases vai eID kartes derīguma termiņš beigsies tikai nākamā gada pavasarī, vasarā vai rudenī, ir aicināti jaunus dokumentus noformēt jau tagad.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU