DIENASKĀRTĪBĀ
>
Par aktuālo valstī un iestādēs (preses relīzes)
TĒMAS
28. septembrī, 2022
Lasīšanai: 2 minūtes
RUBRIKA: Relīze
TĒMA: Finanses

NTSP Budžeta un nodokļu apakšpadomes sēdē turpina diskusiju par darbaspēka nodokļu samazināšanu

Trešdien, 28. septembrī, Finanšu ministrijā notika Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes (NTSP) Budžeta un nodokļu apakšpadomes sēde, kur, piedaloties finanšu ministram Jānim Reiram un ministrijas vadībai, ar valdības trīspusējā sociālā dialoga partneriem tika turpināta diskusija par darbaspēka nodokļiem, padziļināti analizējot valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu (VSAOI) likmes un valsts sociālās apdrošināšanas sistēmu.

NTSP apakšpadomes sēdes dalībnieki uzklausīja Labklājības ministrijas sagatavoto prezentāciju, apmainījās ar viedokļiem un vienojās turpināt darbu pie darbaspēka nodokļu samazināšanas turpmākajās sēdēs.

Sēdē piedalījās Latvijas Darba devēju konfederācijas, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras, Labklājības ministrijas, Finanšu nozares asociācijas, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības, Latvijas bankas un citu organizāciju pārstāvji.

Iepriekšējā tikšanās reizē, kas notika 24. augustā, sēdes dalībnieki padziļināti pievērsās diskusijai par ēnu ekonomikas mazināšanu un uzklausīja Valsts ieņēmumu dienesta sagatavoto prezentāciju.

Līdz šim nodokļu un konkurētspējas veicināšanas jautājumi diskutēti jau piecās NTSP Budžeta un nodokļu apakšpadomes sanāksmēs, un diskusija tiks turpināta.

NTSP ietvaros Finanšu ministrija piedalās trīspusējā sociālā dialogā starp darba devēju organizācijām, valsts institūcijām un arodbiedrībām, lai saskaņotu šo organizāciju intereses sociālajos un ekonomiskajos jautājumos, tādejādi garantējot sociālo stabilitāti valstī.  Nodokļu politikas jautājumi ar sociālajiem partneriem tiek diskutēti NTSP Budžeta un nodokļu politikas trīspusējās sadarbības apakšpadomes sanāksmēs.

Labs saturs
Pievienot komentāru
LATVIJAS REPUBLIKAS TIESĪBU AKTI
LATVIJAS REPUBLIKAS OFICIĀLAIS IZDEVUMS
ŽURNĀLS TIESISKAI DOMAI UN PRAKSEI
LIETOTĀJU IEVĒRĪBAI
Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot LV portālu, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk
SAPRATU